Salomon Kalou cítí svou šanci

V posledních utkáních se osvědčil jako střídající žolík. Místo v základní sestavě však nemá jisté, ale přesto je v plánech Josého Mourinha. Jedná se o Salomona Kalou, který se konečně dokázal usadit a může spřádat plány pro další utkání.

Jeho cíl je jasný – vybojovat si místo v základní sestavě, což je v konkurenci hráčů, které má Mourinho pro ofenzivní část, nesmírně těžké. Na pozici hrotového útočníka válí neohrožený Didier Drogba, kterého na delší dobu může ze sestavy vystrčit jen zranění. Dalším přímým konkurentem je Andrej Ševčenko, ten se i přes matné výkony na začátku sezony v poslední době usadil na pozici druhého útočníka a na Salomona zbylo místo jen mezi náhradníky.

Jednadvacetiletý hráč, který se mohl zúčastnit i mistrovství světa, jenž se konalo minulý rok v Německu, však není silný jen v pozici zakončovatele, ale i jako křídlo, které pro své spoluhráče vytváří palebné pozice. Jeho hlavní předností jsou rychlé nohy a kontrola nad míčem.

„Ještě jsem neukázal všechny své kvality,“ varuje protihráče mladík. „Musím se hodně snažit, pracovat dobře na tréninku a pak se budu zlepšovat.“ Místo v sestavě mu může zajistit i letní obměna kádrů, kterou po utkání s Tottenhamem avizoval Mourinho.

„Přijde Glen Johnson, který bude mít nové zkušenosti z ročního působení v Portsmouthu. A pokud se nám nebudou vyhýbat zranění, tak dva noví hráči přinesou do týmu stabilitu. Myslím, že není těžké pochopit, že kádr Chelsea se pro příští sezonu obmění asi z 20ti procent,“ zakončil toto téma Portugalec.

Přesto se dá očekávat, že jeden nebo dva hráči odejdou. Anglické deníky spekulují především nad jménem Claude Makelele. Jeho agent však tyto informace smetl ze stolu. „Claude se ještě nerozhodl a po sezoně jsme připraveni jednat s vedením Chelsea, protože Makelele má kontrakt jen pro příští sezonu. Máme však zájem o prodloužení,“ potvrdil Ladjemi.

Dalším hráčem, který je často zmiňován s případným odchodem, je Arjen Robben. Není těžké uhodnout, že důvodem jsou především častá zranění, která holandské křídlo pronásledují. A právě to může být šance pro Salomona. Pokud zlepší vyrovnanost svých výkonů, tak branky, které vstřelil například proti Portsmouthu nebo jeho zatím nejdůležitější branka proti Tottenhamu, mu můžou pomoci do základní sestavy.

Naději mu určitě dávají i slova jeho nadřízeného, který nedávno prohlásil, že v budoucnosti chce dávat více prostoru mladíkům. „Můj čas určitě přijde,“ prohlašuje koneckonců samotný Kalou. A talentu, potenciálu a samozřejmě kvalitu na to má.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.