Essien podepsal novou smlouvu!

V poslední době se hodně řeší situace okolo nového kontraktu pro Franka Lamparda, ale mezitím na Stamford Bridge prodloužil smlouvu jiný klíčový muž v Mourinhově týmu. Pojistili jsme si Bizona!

Michael Essien přišel do Chelsea v srpnu roku 2005 za 24 miliónů liber – na to, jaká o něj byla mezi Blues a Lyonem tahanice, si jistě ještě vzpomenete. 24letý Ghaňan se nyní upsal na SB až do roku 2012.

„Moc dlouho jsem se nerozhodoval, jestli podepsat,“ řekl dobře naladěný Essien. „Jsem opravdu š?astný, protože jsem sem přicházel s tím, že tu budu dlouho. Tvrdě pracuji a dělám všechno proto, abychom byli úspěšní. Chci vyhrát ještě hodně trofejí.“

Michael je letos pro Chelsea nepostradatelný. Odehrál už neuvěřitelných 46 zápasů a i přesto, že víkendové utkání s Tottenhamem se mu moc nepovedlo, José Mourinho si hlavně jeho univerzálnost nemůže vynachválit. Usměvavý chlapík si už v této sezoně vyzkoušel čtyři posty a na každém z nich si vedl nad očekávání dobře.

„Jsme nadšení, že ho máme,“ neskrýval po podepsání smlouvy radost také výkonný ředitel Peter Kenyon. „Strávili jsme jedno léto tím, že jsme vyjednávali jeho příchod, nebylo to lehké. Teď je hezké být na dalším kroku. Je považován za jednoho z nových klenotů Premier League, v Londýně si to užívá a je usazen.“

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.