Preview: Chelsea vs. Porto

Borci z Porta se přijedou podívat za ta?kou Mourinhem, jaké to tady v Londýně má, a mezitím se i pokusí Chelsea zatarasit cestu do čtvrtfinále Champions League. Bude nám stačit 1:1 z portugalské metropole?

Před dvěma týdny dokázal Sheva na Estádio do Dragão rychle odpovědět na vedoucí gól domácích a svým spoluhráčům tak dal celkem slušné vyhlídky pro zítřejší odvetu. Ve stejném utkání se zranili Robben a Terry, oba už se z toho sice oklepali, ale nebyl by to John, aby si další zranění nepřivodil někde jinde…

Portu se teď o víkendu podařilo porazit čtvrtý tým portugalské tabulky Sporting Braga 1:0 gólem Adriana a na Stamford Bridge přijedou s vědomím čtyřbodového náskoku v čele tabulky na druhou Benfiku.

Draci tento rok těží především ze čtveřice Helder Postiga, Lucho Gonzalez, Lisandro Lopez, Ricardo Quaresma, která se postarala o 63 % všech branek. Nicméně první jmenovaný ještě letos (a tentokrát se tím myslí kalendářní rok) střeleckou smůlu neprolomil a zastoupit ho museli jiní. Kouč Ferreira a jeho tým už jsou zvyklí na rozestavení 4–3–3 a na křídlech mají místo rezervované Lisandro Lopez a Ricardo Quaresma, teď je jen otázkou, kdo vepředu vyběhne na trávník s nimi.

Jak již bylo řečeno, JT se ještě stále zotavuje ze zranění hlavy a v srdci naší obrany bude chybět. Zastoupit by už ho ale mohl uzdravený Khalid Boulahrouz, takže Michael Essien se možná nebude znovu patlat na stoperu. Ale to už tu bylo tolikrát, a nakonec tam usměvavý Ghaňan vždycky stejně skončil…

Didier Drogba si ve víkendovém utkání s Portsmouthem narazil záda a není stoprocentně jisté, zda bude zcela připraven – pravděpodobnost, že nenastoupí, je však díkybohu jen malá. Bez něj by to asi byl jen těžký beton na 0:0.

Celkem jisté také je, že fanoušci uvidí od začátku na trávníku dva borce narozené v Československu. Petr Čech v bráně Chelsea je jasný, a díky zranění největšího konkurenta v boji o místo v sestavě se představí také jeho slovenský jmenovec Marek.

Chelsea – Porto
Stadion: Stamford Bridge
Výkop: 6.3.2007 20:45 SEČ

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.