Zranění a bitka aneb jak to všechno bylo

Přestože byl víkendový zápas s Arsenalem po fotbalové stránce jistě vysoce kvalitní, bude pamatován spíše pro dva politováníhodné incidenty. Pro Johna Terryho dopadla hrozivě vypadající situace nejlépe, jak mohla, a bitka v nastavení se řeší a ještě nějakou chvíli řešit bude na FA.

Železný muž přežil, s povolením doktora bude moci hrát už tento víkend

Neuběhlo dlouho z druhého finálového poločasu, nový muž na trávníku Arjen Robben zahrává roh. Míč nakonec doskáče na hranici malého vápna, John Terry po něm skáče rybičkou a snaží se za každou cenu dostat kulatý nesmysl do sítě. Po cestě se však jeho obličej srazí s kopačkou Aboua Diabyho, který se snaží uklidit nebezpečí daleko od branky svého týmu. Diabyho kopačka a Johnova hlava jsou v přímém protipohybu, náš kapitán dostává opravdu hodně ošklivě vyhlížející ránu přes čelist.

„Když jsem viděl, jak se mu protočily oči, bál jsem se, že je mrtvý,“ říká teď už s odstupem brankář Gunners Manuel Almunia. Nejčernější myšlenky přišly asi na všechny na stadionu. Terry hřiště opustil na nosítkách s kyslíkovou maskou a v bezvědomí byl okamžitě převezen do nemocnice.

Jak se však dokázal zázračně dát do pořádku před finále, stejně působivě rychle se oklepal i z nedělního zranění. Kdo by si v nějaké sedmdesáté minutě pomyslel, že nedlouho po zápase se kapitán reprezentace vrátí z nemocnice a připojí se k oslavám? Moc takových bláznivých optimistů by se nenašlo.

Své o úrazech hlavy ví i Petr Čech. „Johnovo zranění vypadalo strašně. Měl zapadlý jazyk a chvíli byl v bezvědomí. Ale když ho odnášeli z trávníku, už byl zas při vědomí, takže bylo jasné, že bude v pořádku. Je to opravdu náš železný muž,“ říká brankář, který v říjnu podobné štěstí v neštěstí neměl.

Sám Terry si prý incident nepamatuje. „Právě jsem to říkal klukům, nevzpomínám si na to,“ říkal v kabině po zápase už poté, co ho propustili z nemocnice. „Pamatuji si jenom, jak jsme přicházeli na trávník do druhého poločasu a pak až probuzení v sanitce. V nemocnici mě pak dali pod skener a řekli, že je to v pořádku. Pořád se ale cítím trochu grogy,“ tvrdil včera.

Bitva z frustrace na konec

Ve stejném zápase se bohužel objevil i další nefotbalový incident. Asi ve čtvrté minutě nastavení na polovině hřiště zatahal za dres pronikajícího Toureho Mikel. Obránce Arsenalu si to nenechal líbit a dva hoši z Afriky v sobě byli zaklesnuti snad ještě dříve, než Howard Webb stačil odpískat přímý kop za předchozí faul.

Co nevidět se do toho připletli také Lampard s Fabregasem a upřímně řečeno, oni dva můžou být rádi, že z toho vyvázli pouze se žlutým napomenutím. Hůře na tom byli Toure s Mikelem, které Webb poslal nemilosrdně do sprch. Po domluvě s asistentem ukázal červenou i Adebayorovi. Ten evidentně nechápal, za co ji dostal, a mírně řečeno vybuchl zlostí. Uklidnit se ho snažili Didier Drogba i jeden člen realizačního týmu Gunners, ale mladík z Toga vůbec nechtěl opustit hřiště. Po zápase řekl, že se chtěl jen rozhodčího zeptat, za co byl vyloučen.

Pokud to mělo být za úder na Waynea Bridge, kterému museli lékaři Blues těsně u strkanice chladit ránu na hlavě (kde jinde), trio sudích se trošku spletlo. Opakované záběry potvrdily, že to Emmanuel Eboue poslal levého beka Chelsea k zemi. „Rozhodčí vyloučil špatného muže,“ potvrdil to Wayne. „Rozumím Adebayorově frustraci, když dostal červenou. Muselo tam dojít k nějakému nedorozumění mezi hlavním a pomezním.“

Chelsea a Arsenal posléze podali protesty proti vyloučení Mikela, respektive Adebayora. FA toho ještě moc neřekla, vytáhlého útočníka z Arsenalu však pokárala, stejně jako Eboueho, kterého usvědčila z udeření Bridge, a minimálně tyto dva hráče čekají nějaké postihy. S největší pravděpodobností se jim nevyhnou ani Mikel a Toure.

Je vážně škoda, že na takovém zápasu jsou zrovna tyto dvě velké černé kaňky. Zranění Terryho naštěstí dopadlo nejlépe, jak mohlo, šarvátka na konec se také nějak vyřeší. Teď už jen na to negativní zapomenout, radovat se ze zisku Carling Cupu a jak říká Didier Drogba – ještě jsou tu tři trofeje, které můžeme vyhrát. Pojďme si pro ně!

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.