Preview: Chelsea vs. Norwich

V pátém kole FA Cupu nás zase na Stamford Bridge čeká zase zápas s jasným favoritem. Pokusit se překvapit tentokrát přijede druholigový Norwich.

Chelsea zatím měla na pohárový los štěstí, v FA Cupu dvakrát za sebou doma hostila tým z nižší soutěže. Jak Macclesfield, tak Nottingham si pár gólů odvezli a málokdo očekává, že s Norwichem to bude nějak výrazně odlišné.

Svěřenci Petera Granta si možnost zahrát si na SB vybojovali s úterý proti Blackpoolu, který porazili 3:2 po prodloužení. Momentálně osmnáctý tým League Championship se skoro celou sezónu potýká s kolísavou formou, ale Kanárci věří, že proti Chelsea dokáží překvapit. Hlavně v to pak doufá jejich kouč.

„V žádném případě tam nejedeme jen bránit, na to ani nemáme hráče,“ říká ‘tak trochu‘ klasicky před zápasem Peter Grant. „Nebudeme hned mávat bílou vlajkou a už vůbec to pro nás není žádný výlet. Každý zápas, který hrajeme, se snažíme vyhrát a tohle nebude výjimka. Samozřejmě je mezi týmy velký rozdíl – já mám dobré hráče, Chelsea má hráče světové extratřídy, ale v této soutěži vždycky někdo překvapí. Letos se to zatím nikomu nepovedlo a doufám, že to můžeme změnit. Pokud budeme hrát tak dobře, jak si myslím, že hrát dokážeme, naděláme jim problémy. Na druhou stranu vím, jak těžké to bude,“ tvrdí kouč Canaries.

V obraně Chelsea by se poprvé od půlky prosince mohla konečně objevit dvojice Terry – Carvalho. Druhý jmenovaný už se oklepal z onemocnění a vrací se i John Obi Mikel, ale mimo jsou oba Coleové a pravděpodobně ještě i Michael Ballack. Mourinho to bude mít těžké s poskládáním útoku, protože kromě neohrozitelného Drogby a v posledních zápasech zlepšujícího se Ševčenka také v posledním utkání s Middlesbrough potěšili svým dobrým výkonem Kalou a Robben.

Peter Grant postrádá Luka Chadwicka a svého nejlepšího střelce Roberta Earnshawa, ale do formy se dostal Darren Huckerby a na trávník Stamford Bridge bude moci vyběhnou stejná sestava, jaká v týdnu zdolala Blackpool. Ještě poznámka na konec: pokud Norwich opravdu překvapí a uhraje remízu, opakovaný zápas je naplánový na úterý 27. února.

Nominace Chelsea

Chelsea: Čech, Cudicini, Hilario, Ferreira, Geremi, Terry, Carvalho, Essien, Makelele, Lampard, Obi, Diarra, Morais, Ballack, Bridge, Drogba, Ševčenko, Wright-Phillips, Kalou.

Chelsea – Norwich City
Stadion: Stamford Bridge
Výkop: 17.2.2007 16:00 SEČ
Rozhodčí: Rob Styles

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.