Lassana Diarra, konečně dostal šanci

Vědělo se, že v kádru José Mourinha roste velký talent. Říká se o něm, že bude nový Claude Makelele. Takový je Lassana Diarra, který si na lavičce Chelsea vyseděl místo v prvním kádru a šanci chytil za pačesy.

A to se zdálo, že francouzský záložník Chelsea opustí a když ne na trvalý přestup, tak aspoň na hostování. „Dostaneš šanci, vydrž,“ opakoval mu neustále Mourinho. A skutečně, Lassana se dostal na hřiště (v utkání Carling Cupu proti Wycombe) a od inkriminovaného momentu ze základní sestavy nevypadl.

Je sice pravděpodobné, že až se zpět vrátí Ricardo Carvalho, tak mladík, který do Chelsea přestoupil z Le Havre, poputuje zpět na lavičku. Ale i tak se jedná o velký zlom, který zaznamenal José Mourinho za dobu svého působení u lavičky The Blues.

Marně se snažím vzpomenout, kdy pod jeho vedením dostal šanci někdo z mladíků, samozřejmě kromě utkání v rámci Carling Cupu, a odehrál více než jeden zápas. „Rád bych teď zůstal v Chelsea, týmu se daří a i já nastupuji mnohem více,“ říká nyní rozhodně Diarra.

Do karet mu nahrála i shoda náhod v podobě zranění starších a zkušenějších hráčů. Navíc úplně z formy je dvojice Ferreira a Gérémi, kteří na začátku sezony společně s nyní zraněným Boulahrouzem dostávali přednost. Diarra proto mohl nastoupit na pozici středního záložníka a posléze i pravého obránce.

V posledním utkání proti Middlesbrough mu radost zkazilo lehké zranění, ale i tak může být se svými výkony spokojen. Do zadu výborný a kvalitně podporoval i útočné akce. Jeho 173cm a 76kg živé váhy sice nejsou pro štítového záložníka ideální proporce, ale mladého Lassanu zdobí vynikající přehled ve hře, čisté odebírání míče a v neposlední řadě dobrá rozehrávka.

Není však zlato, všechno co se třpytí. Diarra stihl za své působení v modrém dresu provést klukovinu, když přišel pozdě na utkání proti Macclesfieldu. Jeho pozice v Chelsea byla ohrožená, ale nakonec dostal od Mourinho další šanci, kterou, jak již bylo řečeno, využil ve svůj prospěch.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.