Drogba: Vím, že nás lidé nenávidí

Didier Drogba souhlasí s tvrzením Sira Alexe Fergusona, že Manchester United je mezi fotbalovou veřejností oblíbenější než Chelsea a ví, že neutrální fanoušci budou přát titul spíše našim konkurentům.

Na přelomu století byla anglická liga pod nadvládou United, později kraloval i Arsenal. V roce 2003 však přišel do Chelsea Roman Abramovič, o rok později José Mourinho a za pomoci neskutečného množství peněz napumpovaného do posil se v Londýně slavili dva tituly za sebou. Je jasné, že drtivé většině ostatních fanoušků se způsob, jakým se Blues prodrali na vrchol, pranic nelíbí.

„Teď, když je Manchester na prvním místě, cítíme tu nenávist vůči Chelsea ještě víc,“ řekl k tomu Didier Drogba pro Daily Mirror. „Poslední dva roky každý jen čekal na to, jak vypadneme z tempa. Ale jsem rád, že jsme vypadli z tempa zrovna takhle – na špici ztrácíme jen šest bodů, jsme v další fázi Ligy mistrů, ve finále Ligového poháru a stále pokračujeme v FA Cupu. Přesto je to opravdu těžké období,“ přiznává nejlepší kanonýr celé ligy.

Chelsea zatím stále marně stíhá vedoucí Rudé ďábly a Drogba přiznává, že oproti minulým dvěma sezónám je to pro Blues neobvyklá situace. Reprezentant Pobřeží Slonoviny si však pořád myslí, že se londýnský klub může na první místo dostat.

„Stále věřím, že to dokážeme. José to jako jediný řekl po dvou remízách v prosinci, díky nimž nám utekli na šest bodů. On o tom nikdy nepochyboval a přestože nehrajeme tak dobře, stále jsme ve hře,“ snaží se na to dívat optimisticky Didi.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.