Robben: Mám fanouškům co vracet

Neustále zraněný křídelní útočník Chelsea, Arjen Robben, se konečně vrací zpět na trávníky. Doufejme, že to nebude jako vždy jen na několik utkání a pak zase zpátky na marodku. Robben začíná cítil frustraci, ale nehází flintu do žita.

Holanďana tuto sezónu opět trápí častá zranění. José Mourinhovi již chyběl pro natažené vazy v kotníku, lýtkový sval nebo bojoval se zraněnou kolenní šlachu. „Lidé si o mě musí myslet, že jsem pořád zraněný. Vždy odehraji několik dobrých utkání a zbrzdí mě další zranění,“ vysvětluje pro SkySports.com Robben.

Tuto sezonu se však potýkal ještě s jedním problémem – gólovou neplodností. Fanoušci byli každou sezonu zvyklí, že Robben vstřelil několik důležitých branek. Letos však má na kontě až neúměrně mnoho zazděných příležitostí, stačí připomenout utkání s Portsmouthem.

Vše ale záleží na jeho momentálním zdravotním stavu. Stačí připomenout utkání na JJB Stadium s domácím Wiganem. Chelsea vedla už 0:2, ale během druhého poločasu domácí vyrovnali a utkání směřovalo k remíze. Tu ale odmítl Robben a ve 4. minut nastaveného času rozhodl – 2:3.

Další utkání odehrál téměř po měsíci, znovu proti Wiganu a znovu dokázal vstřelit branku. Nastoupil i na Anfield Road, ale už v 21. minutě se poroučel ze hřiště. „Vždy se snažím vrátit co nejdříve. Naštěstí cítím podporu fanoušků, kteří mě drží na dobré cestě.“

„Cítím, že nemám žádné štěstí – velmi těžké chvíle. Vždy se musím vzchopit a snažit se dostal zpět. Někdy je to poněkud frustrující, ale když se vrátíte zpět do tréninku, musíte zůstat pozitivní,“ přemítá Arjen Robben.

Nebýt těchto zranění, mohl být nejen Robben ale i Chelsea v daleko lepším postavení. The Blues nyní čeká pohárové trojutkání s Norwichem nebo Blackpoolem (FA Cup), zájezd do Porta (Champions League) a finále s Arsenalem v rámci Carling Cupu.

Kéž by Robben zůstal do konce sezony zdráv.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.