Chelsea 3:0 Middlesbrough

TERRY IS BACK! Náš kapitán a miláček žen odehrál celý zápas a naše srdce plesají. Na hře to bylo znát a Blues si suverénně došli pro tři body díky plnému výkonu všech zúčastněných. Vypíchněme Bridge a nezastavitelného Drogbu. A mimochodem, hrál i Arjen…

S poskládaným týmem, kde se hlavně vyjímalo číslo 26, jsme zostra vlítli do utkání. Ševčenko s Drogbou běhali, jak kdyby do sebe předtím kopli dva Redbully (ukrajinský forvard možná i s tou vodkou…). Naše dnešní rodinné dvojice byli opravdu moc pěkné. Didier si přivedl snaživého Sallyho, Claude si skoro za ručičku na trávník přitáhl Lassanu. Dojemné, až člověk slzu zamáčkl…

Osa Terry, Lampard, Drogba / Ševa fungovala na jedničku. Levá strana v podání Bridge a našeho mladého Sallyho byla přímo na okrasu. Narážečky, kličky zpětné a dopředu květné, tak toho bychom se dnes nedopočítali. Ovšem fotbal „v první patře“ dle Waynea Bridgea byl par excellence. Jeho zajímavým způsobem točené centry snad nikdy nebyly chybné a když už, tak jeho aktivní spoluhráči si je dokázali stejně sebrat.

Ovšem za těch prvních deset minut, kdy jsme byli jediné družstvo na hřišti, nám trochu narostla křídla (Redbull Vám dává křídla) a posléze stejně začali Boro pěkně zatápět. Ještěže Vidukova hlavička v 13. minutě šla vedle brány! O tři minuty později šel Yakubu sám na Čecha, ale zaběhl si na pravou stranu a posílal zpětný centr do pokutového území, který ale Čech vyrazil.

Útok střídal útok a naše pohledná, kombinující hra a neschopnost zakončení by se spíš hodila k těm „červenejm ze severního Londonu“. V 38. minutě Salou šel sám na bránu a krásnou točivou střelou se trefil jen těsně nad růžek. Za deset minut v nastavení ho ale pomstil jeho ta?ka. Přišel takhle faul před pokutovým územím a pískala se standardní situace. Didier si postavil míč a prostě ho šoupnul dovnitř. John Terry totiž udělal díru mezi postavenou zdí a Drogba tím místem propálil míč až za záda brankáře.

Druhý poločas začal zostra náš kápo. Hned přišel roh a hned se po něm sápal Terry, ale míč byl vyhlavičkován z brankové čáry. Smůla! V 52. minutě přišlo břevno. Takový centr ne centr a Čech se po něm tak sápal až zapadl do brány a míč nám jen o?ukal roh brány. To bylo o fous!

Mezitím si však Chelsea kombinovala na půlce soupeře a vždycky se na chvíli zarazila před šestnáctkou, aby ztratila nějaký ten čas. V 60. minutě se dopředu dral Yakubu, ale díky bohu se netrefil do brány ale do ochozů. O pět minut později se zranil Lassana Diarra a i přesto, že možná byl schopen pokračovat, byl vystřídán Arjenem Robbenem.

A Arjen tedy ukázal famózní návrat. Robben se poprvé dotkl míče, zatancoval foxtrot na pravé straně, narazil si s jedním ze svých modrých bratrů a pak zamířil ke vzdálenější tyči. Do jeho rány se ale vložil Xavier a sám si míč srazil do brány. 2:0 a Arjenův výraz vypovídá o tom, že tomu sám nemůže uvěřit.

Představení Chelsea zdárně plynulo do konce a vyvrcholilo tím, když v 82. minutě kopal Drogba standardku z levé strany a Davies, blonďatý mladíček už úplně zcepovaný hlídáním Drogby, sám tečoval míč tak, že Schwarzer na něj nedosáhl a my se dostali do vedení 3:0. To byl konec Middlesbrough a jeho ságy o tom, že by nám mohli přerušit naši šňůru neporazitelnosti na Stamford „ten trávník je fakt hroznej“ Bridge.

Chelsea 3:0 Middlesbrough
Stamford Bridge (41, 699 diváků)
Branky: 45+2. a 83. Drogba, 66. vlastní Xavier
ŽK: Downing

Chelsea (4–3–3): Čech –Bridge, Essien, Terry, Ferreira – Makelele, Lampard, Diarra (65. Robben) – Kalou (84. Wright-Phillips), Drogba, Ševčenko (88. Gérémi)

Manager: José Mourinho

Middlesbrough: Schwarzer – Davies, Xavier, Pogatetz, Taylor – Morrison (73. Euell), Boateng, Arca (84. Rochemback), Downing – Viduka (84. Christie), Yakubu.

Manager: Gareth Southgate

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.