Lampard: Vrací se nám forma

Záložník Chelsea Frank Lampard věří, že po sérii nepřesvědčivých zápasů se celý tým vrací do své původní pohody a už bude pokračovat ve sbírání co největšího množství bodů. Náš zastupující kapitán si za své momentální výkony vysloužil poklonu i od Josého Mourinha.

Blues v sobotu porazili Charlton na jeho hřišti 1:0, ale díky výhře Manchesteru United na půdě Tottenhamu je rozdíl na čele tabulky stále šest bodů. Hvězda utkání na The Valley, Frank Lampard, stále věří, že jeho tým může lídry dohnat a znovu si dojít pro titul.

„V poslední době jsme to zase my, určitě. Okolo Vánoc jsme trochu vybočili z toho, co jsme předváděli v posledních dvou letech, ale teď se nám forma vrací,“ říká Lamps, který nezapomněl připomenout, jak moc Chelsea scházeli Petr Čech s Johnem Terrym.

„Každý klub by Petra a Johna postrádal, navíc to přišlo v tak špatnou chvíli. Jsem si jistý, že kdyby hráli, měli bychom teď na kontě více bodů, protože jsou pro nás ohromně důležití.“

Lampardovy skvělé výkony z posledních dnů ocenil i José Mourinho, který si služeb svého svěřence nemůže vynachválit. „Lampard byl fantastický kapitán a skvělý příklad pro všechny. Na hřišti to byl vůdce, naprosto výborný. Pro mě je unikátní. Neexistuje stejný hráč jako on,“ tvrdí José.

„Jsou hráči, kteří v záloze dobře brání, jiní mají skvělou střelu, další parádní nahrávky. Frank má všechno – to jak brání, jak napadá, jeho postavení a rozhodování, a také počet gólů. Pro záložníka je 15 nebo 20 gólů za sezonu něco jedinečného, je to báječné.“

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.