Charlton 0 - 1 Chelsea

Účel světí prostředky. Chelsea sice nepodala extra výkon, ale ke třem bodům to stačilo a náskok Manchesteru United se snížil na tři body. Alespoň pro dnešek.

Navzdory všem předzápasovým předpokladům se John Terry ke zklamání všech fanoušků Blues posadil jen na lavičku, jedinou změnou oproti utkání s Blackburnem tak bylo jen nasazení Waynea Bridge namísto zraněného Ashleyho Colea.

Po prvních minutách plných vzájemného o?ukávání se taktovky ujala Chelsea, zjevně odhodlaná zápas rozhodnout co nejdřív. Aktivní Bridgey dělal na levé straně zadákům Charltonu velké problémy, ale ani Ševčenko, ani Ballack své šance nevyužili.

Zastoupit je tak musel náš náhradní kapitán, který se, soudě dle posledních zápasů, konečně rozehrává na svou nejvyšší možnou úroveň (a jakože ta je hodně vysoká). Sheva vybojoval míč po souboji s nejistým Fayem, předložil ho Frankiemu a ten už věděl, co s míčem při dostatku času dělat. Křižnou střelou do pravého dolního rohu dal Carsonovi jen malou šanci a Chelsea se mohla radovat – 1:0!

Blues v tlaku ještě chvilku vydrželi, připsat si další gól na své už tak dost bohaté střelecké konto zkoušel Drogba, ale jeho pokusy se neujaly. Zbytek poločasu se dohrával víceméně v poklidu, El Karkouriho střelo-centry Čech zvládnul a Chelsea mohla odcházet do kabiny spokojenější, i když Mourinhovi by se určitě více zamlouvalo rychlé vstřelení druhé branky a rozhodnutí zápasu.

Přesně to se však hráčům v modrém nepovedlo a motivovaní Addicks ucítili šanci. Velkou pustinu nudy v druhém poločase však přerušil akorát dvakrát Faye, kterému ve skórování zabránil jen skvělý Čech. Dva dobré pokusy měl i střídající Wright-Phillips, po sólo průniku reflexivně zasáhl Carson, akce po ose Drogba – Kalou – SWP skončila střelou těsně vedle branky Charltonu.

Na posledních pět minut se na hřiště podíval i John Terry. Vystřídal Clauda Makeleleho a Essien se po bůhvíjaké době mohl konečně vrátit do zálohy. Závěrečné pokusy snaživých Addicks obrana Chelsea přestála a z The Valley si odváží nesmírně cenné tři body. Teď už nám zbývá jen jedno – nepřestávat vyhrávat a fandit soupeřům Manchesteru United. Můžeme začít hned teď. Come on you Spurs!

Charlton 0:1 Chelsea
The Valley (27 710 diváků)
Branka: 18. Lampard

Charlton (4–3–3): Carson; Sankofa, El Karkouri, Hreidarsson, Thatcher; Faye, Hughes, Holland (Lisbie 78); Thomas (Diawara 88), M Bent. Rommedahl (Hasselbaink 45).

Manager: Alan Pardew.

Chelsea (4–1–2–1–2): Čech; Diarra, Essien, Carvalho, Bridge; Makelele (Terry 88); Mikel (Wright-Phillips 75), Lampard ©; Ballack; Ševčenko (Kalou 75), Drogba.

Manager: José Mourinho.
Rozhodčí: Mark Halsey.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.