Chelsea 3:0 Blackburn

Wau! Že by návrat na výsluní? Hráči Blues předvedli sebevědomý výkon na Stamford „prasečinci“ Bridge aneb když se vrátil Čech, musel se nám zmrzačit jinej…

José Mourinho dostává deset bodů za originalitu, co se týče složení obrany. Nacpat do defenzívy jednoho z nejlepších klubových týmu na světě dva záložníky, to se povede málo komu. Ale pravdou je, že Michael Essien může hrát kdekoli a Lassana Diarra už se vžívá do té stejné životní situace.

Hosté se sice snaživě chopili iniciativy, ale ne nadlouho…Vlastně jen na prvních pět minut. Pak si naběhl Drogba na pas Mikela z půlky hřiště a z levé strany do pravého dolního rohu pod brankáře zakončil a vstřelil svůj 15. gól v Premiership.

Nutno zatleskat smolnému Ševčenkovi, který Rovers pěkně prohnal, ale bohužel mu to tam zase nespadlo. Jeho šance bychom nespočítali na prstech. Brankář Friedel ukázal pár opravdu vypečených zákroků, na druhé straně Petr Čech s helmou jako šavlozubý tygr z oblíbeného seriálu Strážci vesmíru se taky předvedl v dobrém světle.

Po 25. minutě začali znovu aktivně napadat i hosté a hra dostala ten správný, napínavý až thrillerovský spád.Ve 28. minutě stoper Michael Essien zastavil na poslední chvíli Warnocka, který se prosmýkl okolo našich zbylých obránců/záložníků, a šel sám na Čecha. Mírně to zavánělo penaltou…

O dvě minuty později Carvalho zachránil náš tým znovu. Tým modrých si pomateně myslel, že bude odpískán ofsajd a Čech vyběhl dopředu. Tam ale natrefil jen na Derbyshirea, který se chystal vystřelit. Čech ze sebe dostal jen poslední reflexní zákrok- rozhození rukama a nohama (úplně jak Šavlozubý tygr!) a Derbyshire ho obhodil a míč putoval do naší sítě. Carvalho běžel za míčem vycházkovým krokem. Pak si ale uvědomil, že ta kulatá věc opravdu míří do sítě a tak najednou šíleně zrychlil a na poslední chvíli míč vykopl z brány ven.

Hlavičky a centry lítali sem tam jako za války. Hned na začátku druhého poločasu Ballackova tvrdá hlavička úplně zaduněla. V 53. minutě se každému fanouškovi protočily panenky. Ashley Cole běžel a najednou v bolestné agónii upadl na zem.

Detailní záběry ukázaly, že Ashley si v běhu obrátil koleno (no jako fakt nechutný!). Museli ho odnést, ale na nosítkách už hned vtipkoval se sekuri?áky, kteří ho nesli pryč. Anglický humor je někdy opravdu tvrdý… Na trávník vyběhl ta?ka Bridge a jeli jsme dál…

V 67. minutě pravým angličákem (jste-li patrioti, řekněme Pekhartovou španělkou) zvýšil Frankie na 2:0! Taková krásná rána z cca dvaceti metrů, co víc si divák může přát… Za sedm minut málem přidal třetí, ale Friedel už se nenechal překvapit. Útočná dvojice v pokutovém území Sheva – Didier neustále hrála svou symfonii a obránci Blackburnu tancovali dokola jako myši.

V 82. minutě se excelentním zákrokem vytáhl Čech, kdy po hlavičce po rohu byl dole na zemi a měl míč v náručí dříve, než byste řekli švec. V nastaveném čase dovršil naše vítězství ještě střídající kalou, když Bridgeův pas za obranu protažený hlavičkou Ballacka, přesně nacentroval do sítě.

Takže jsme vyhráli 3:0 v pohledném utkání. Ale teda s tím trávníkem by se mělo něco dělat, nebo už je pomalu přichystán na Porto?

Chelsea 3:0 Blackburn
Stamford Bridge (38,000 diváků)
Branky: 6. Drogba, 67. Lampard a 90. Kalou
ŽK: Veijeany

Chelsea (4–4–2): Čech – A. Cole (55. Bridge), Essien, Carvalho, Diarra – Ballack – Makelele, Lampard, Mikel (87. Ferreira) – Ševčenko (84. Kalou), Drogba

Manager: José Mourinho

Blackburn (4–3–1–2): Friedel – Warnock, Henchoz(78. Samba), Nelsen, Emerton – Bentley, Tutat, Pedersen – Gallagher(62. Non­da) – McCarthy, Derbyshire(78­. Jeffers)

Manager: Mark Hughes

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.