Chelsea vyhrála další derby!

Fanoušci Spurs mohou po dnešku nenávidět dva muže- rozhodčího Roba Stylese a Asiera Del Horna- aneb reportáž ze zápasu…

Bylo sobotní slunečné odpoledne. Nálada byla ještě zpříjemněná zprávou, že Jirka Jarošík se trefil za Birmingham a dopomohl svému novému týmu k vítězství 3:2. Trenér Mourinho se raději neusmíval, jen měl na tváři svůj nevyzpytatelný výraz jako vždy. Trenér Spurs Jol si mnul vrásky a stejně jako všichni ostatní nedočkavě očekával dnešní derby. Domácí Tottenham Hotspur naběhl ve svých bílo černých dresech a Chelsea  v tmavomodrých. Na White Hart Lane panovala úžasná atmosféra a fanoušci obou klubů soutěžili, komu déle vydrží hlasivky.

První akce, která se udála na hřišti, bylo sražení Asiera Del Horna s útočníkem Midou. Asier ležel na zemi a chvíli nemohl vůbec vstát, nakonec se však znovu pustil do hry a bylo jasné, že tihle dva na sebe budou narážet často. Stejně jako Asier i Essien zjistil, že jeho protivníkem dnes bude jedině Edgar Davids. Nizozemec obral Michaela o míč a spěchal s ním k bráně Petra Čecha, střela v podání Spurs však nějak nedopadla a byl z toho roh. Ze standardní situace ale málem Tottenham vytěžil gól, kdy Dawson hlavičkoval těsně vedle brány. 

Až do 20. minuty se hráči navzájem obírali o míče a vyváděli podobné vylomeniny. V této minutě ale přišla první žlutá zápasu pro Essiena za faul na Davidse a následně pro Drogbu, když se nemohl domluvit s rozhodčím při stavění zdi před Čechem. A to poker teprve začínal! Pak přišla další žlutá pro Gardenera.

V 26. minutě ale přišel dlouhý centr, na který si doskakoval Del Horno, Mido vyskočil nad něj a dal mu loktem do hlavy. Jakmile Asier přistál společně s Egyp?anem na zemi už nad nimi stál hlavní rozhodčí Rob Styles a vytasil červenou kartu. Asi si chtěl zahrát kanastu, ale zákrok to byl oparvdu nepěkný. To tam už doběhli ostatní hráči a Terry si začal něco vyříkávat s Midem. Nevypadal přitom moc přívětivě, takže mu asi neříkal, jak mu to dnes sluší. Pak došlo i na drobné tahání za dresy. Mido odešel a Chelsea hrála od 26. minuty přesilovku. Od té doby, když měl Asier nebo i jiní hráči z Chelsea míč, fanoušci domácích pískali. Tohle byl ale teprve začátek Španělovi pomsty…  

V 39. minutě si Lampard doběhl do rohu odkopnout svůj oblíbený roh, ránou však nevyhledal obvyklé hlavičkáře a tak měl možnost si k míči naběhnout Del Horno a dát svůj premiérový gól v modrém dresu. V tu chvíli by ho jedna polovina hlediště snědla radostí a druhá vzteky. V tu chvíli byli fanoušci Blues v chorálech silnější a stadionem proletěl pokřik: „José Mourinho". V druhé minutě nastavení přišla šance Spurs v podobě standardní situace, Čech ji ale sebejistě vyrazil.

Po první půli nás čekala zajímavá statistika. 3 žluté karty pro Chelsea a dárkový balíček karet Spurs byl 1+1. Ještě interesantnější je ale statistika offsajdů. I když celou dobu Mourinho nařídil svému družstvu hrát taktikou: „Času dost, stačí pomalý útok" a Spurs naopak chodili do brejkových situací, Chelsea měla offsajdů 6 a Tottenham ani jeden. Inu Drogba je Drogba… 

V druhém poločase nás čekal podobný scénář. Poker Roba Stylese vesele a nerušeně pokračoval dál a Bob byl rád, že vyhrává. Chelsea měla tu „podivnou kulatou věc" pořád pod kontrolou a užívala si času, který jí byl dán. Spurs se však rozhodli, že zmrzačí naše obránce a tak v 53. minutě skončil na trávě John Terry. Naštěstí se po chvilce zvedl a pokračoval dál ve hře. Po 60. minutě se hra rozjela, ale když po sedmi minutách naši stoppeři zase nikam nepospíchali, fanoušci pískali a dělali všelijaký hluk. To je však nevyvedlo z míry. V 64. minutě vystřídal Joea Colea SWP a v 67. minutě Crespo Drogbu.

Hned jak Hernán naskočil, SWP mu naservíroval učebnicovou přihrávku, Crespo se však strefil jen brankáři Robinsonovi do nohy. Po úžasném průniku a dlouhém centru SWP Damien Duff strefil míč tak, jako kdyby si chtěl zlomit nohu. A světě div se! Byl z toho druhý gól! Proto mohl v 89. minutě Duff opustit hřiště s klidem a slunci v duši a uvolnit tak místo Robertu Huthovi, který se dokáže přizpůsobit jakémukoli místu.

Nakonec jsme dostali 4 žluté- Essien, Drogba, Terry a J. Cole a Spurs 3– Gardner, Reid, Davids plus červená Midoa. S offsajdy to vyšlo 0:8 a držení míče 47%:53%.  

Tak máme další tři body a vévodíme tabulce. Frank Lampard odehrál své 150. ligové utkání v řadě a je nedaleko zlomení rekordu. Příště nás čeká Sunderland, nováček Premier League. Bude to až 10. září na Stamford Bridge, protože je přestávka na reprezentační zápasy. Tak můžeme zatím doufat v další tři body…

Základní jedenáctky:

Tottenham Hotspur: Robinson, Stalteri, Dawson, Gardner, Kelly, Tainio, Carrick, Davids, Reid, Mido, Defoe

Chelsea FC:Cech, Ferreira, Gallas, Terry, Del Horno, Lampard, Makelele, Essien, Duff, Cole, Drogba

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.