Preview: Chelsea vs. Nottingham Forrest

Pohárová pou? Chelsea pokračuje. Tentokrát však bude bojovat o postup do další fáze v FA Cupu a s Nottinghamem Forest.

Chelsea o víkendu prohrála s Liverpoolem, ale chu? si snad spravila po úterním vítězství 4–0 nad Wycombe. Konečně se trefil také Andrej Ševčenko a sebejistota fanoušků Blues se vrátila. Teď to zbývá potvrdit v souboji s dalším outsiderem, ale tentokrát outsiderem, který je historicky úspěšnější než Blues…

Nottingham si právo postupu do čtvrtého kola nejstarší pohárové soutěže na světe vydobyl poražením Charltonu po dvou slepených gólem Agoga a Holta a bylo to jeho první vítězství nad klubem z PL v tomto poháru od roku 1997. Naposledy na Stamford Bridge Forest vyhrál před dvanácti lety.

K utkání se vyjádřil i trenér hostů Colin Calderwood, který mimochodem kdysi hrával ve středu obrany s Johnem Terrym, když byl nás kapitán (tehdy mu bylo 19) v Nottinghamu na hostování. „Je to pro nás skvělá příležitost a doufám, že to z nás udělá lepší profesionály. Už jen snažit se pochopit mentalitu Mourinha a Chelsea bude velmi cenné,“ řekl Calderwood.

Blues už by se brzo měli dočkat svého vůdce – John Terry by možná mohl nastoupit už zítra. Mimo je stále Khalid Boulahrouz, Joe Cole a Arjen Robben. Od začátku určitě vyběhne na trávník Ševčenko, kterému to José po výborném úterním výkonu slíbil.

U hostů se otazníky taktéž vznáší nad kapitánem – start Iana Breckina je ve hvězdách. Zpátky po třízápasové suspendaci je však Sammy Clingan. Dalším divákem zítřejšího zápasu se pravděpodobně stane Kris Commons, který má problémy s podkolenní šlachou. Připraven bude Lewis McGugan a stejně jako Petr Čech nastoupí se speciální ochranou – na rozdíl od českého gólmana bude však mít chránič dásně, který potřebuje po problémech s vypadlým zubem.

Nominace Chelsea: Čech, Hilario, Hedman, Cudicini, Geremi, Ferreira, Carvalho, Terry, A. Cole, Essien, Lampard, Makelele, Ballack, Kalou, Shevchenko, Drogba, Wright-Phillips, Morais, Diarra, Mikel.

Chelsea – Nottingham Forest
Stadion: Stamford Bridge
Výkop: 28.1.2007 15:00 SEČ
Rozhodčí: Alan Wiley

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.