CC: Chelsea 4:0 Wycombe

Aktualizováno Řítíme se dál Carling Cupem až na vrchol. Přejeli jsme Wycombe z League Two, ale co je podstatnější! Ševčenko dal dva góly a Čech vychytal nulu aneb vítejte u reportáže ze zápasu…

Rychlý start mužů pod vedením Mourinha asi překvapil všechny zúčastněné. Byl čas na zvýšení sebevědomí, schytali to Wanderers a doufejme, že nám to vydrží. Ujmout vedení jsme se mohli už na začátku, ale Ashleyho extra – pass nikoho nenašel a proto přihrávka jak z učebnice skončila „pouze v autu“.

25yardová tutovka Lamparda by se v highlights utkání vyjímala, o to více Ševčenkův skoro gól, který nakonec fantasticky a naprosto neuvěřitelně zblokoval Will Antwi. Pro Ševčenka tato střela mohla znamenat další šílenou noc anglického fotbalu, ale osud si vybral tu druhou cestu…

Přišel totiž Dohertyho vyložený trapas. Chudák vystresovaný při zápasu s velkým soupeřem nezvládl přihrávku, což byla výzva pro Andreje, který nás lehce poslal, nebo spíše pozval, do vedení. Ukrajinský útočník ukázal klidnou mysl, když míč s přehledem nasměroval do dolního rohu.

Wanderers se však nenechali a svými brilantními útoky se snažili dohonit jednogólový handicap. Tommy Mooney sice střílel šíleně vedle, ale pookřál Easter, čímž naznačil, že s ní ještě budou problémy…

Měl k dispozici nejlepší šanci večera (samozřejmě šanci našich hostí). Ale bohužel nebo bohudíky si nedokázal vydobýt lepší pozici k získání excelentního pasu Betsyho z pravé strany.

Když nedáš dostaneš… Staré přísloví, nebo chcete-li už spíše fotbalové pravidlo, včera znovu vyšlo. Easter spálil a jako na zavolanou už tu byl Drogba s vynikající přihrávku dopředu, kde se pohybovala naše nevybuchlá nálož v podobě Andreje Ševčenka. Sheva neváhal a extáze v podobě narychlo probuzených emocí znovu přišla.

Zápas jsme měli pevně v rukou. Po přestávce už byl úsměv na Ashleyho tváři zřejmý. Nalevo měl naprostou volnost a jakou pravý bek se šel zaučovat Lassana Diarra (aneb a? žijí univerzálové). Chelsea dál pokračovala v zatlačování soupeře do vlastní branky. Hoši na stranách pluli jak na oblacích a navrátivšího Carvalha bychom všichni nejradši zulíbali. Úlohu „hlavního“ obránce včera perfektně zvládl.

Lampard netrefil po průniku Ševčenka a Drogba se nezapsal do statistiky střelců jen kvůli Antwimu. Wycombe pronikl, aby prozkoušel Petra Čecha. Ten ránu Russella Martina vyrazil. Welcome back, Peter…

Účast ve finále proti Spurs nebo Arsenalu (kohouti se s kanóny proženou dnes večer) ještě potvrdil Lampard. Naběhl si na přihrávku Shevy a nasměroval míč za Batistu… Sedm minut před koncem si vychutnával ovace střídající Ševčenko a Lampard ještě musel výhru zpečetit v nastaveném čase, kdy Drogbovu přihrávku sklepl z šesti yardů za záda hostujícímu brankáři.

Tak a jsme ve finále! Dnes se dozvíme soupeře… Bude to Arsenal nebo Tottenham? Tak nebo tak jsou to kvalitní soupeři, máme se na co těšit…

Cheslea 4:0 Wycombe
Stamford Bridge (41,591 diváků)
Branky: 22. a 43. Ševčenko, 69. a 90. Lampard

Chelsea (4–1–2–1–2): Čech; Diarra, Carvalho, Essien, A Cole (Morais 83); Makelele; Mikel, Lampard ©; Ballack (Wright-Phillips 83); Ševčenko (Kalou 83), Drogba.

Manager José Mourinho.

Wycombe (4–2–1–2): Batista; Martin, Williamson, Antwi (Stockley 59), Goldbourne; Doherty; Betsy, Oakes; Bloomfield (Torres 64); Easter, Mooney ©.

Manager Paul Lambert.
Rozhodčí: Mike Dean.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.