Čech: V brance se nebojím, zdraví neriskuji

Český gólman Petr Čech si v uplynulých třech měsících prodělal nejhorší zranění kariéry. Nyní už připraven na návrat odmítá, že by se po hrozivém zážitku měl bát chodit do osobních soubojů s protihráči.

Čtyřiadvacetiletý Čech už se zapojil do tréninku, dostal od FA povolení chytat ve speciální helmě a mohl by se mezi tři tyče postavit už v nadcházejícím utkání s Liverpoolem. „Vím, že tím, že znovu hraji, neriskuji svůj život, a to je hlavní,“ říká stále ještě mladý brankář.

„Nesmím na to moc myslet, jiní se bojí víc než já. Ještě nikdy jsem se necítil tak fyzicky i psychicky silný jako právě teď.“ A nebude se po zlé zkušenosti v brance o svoje zdraví bát? „Svůj první zápas jsem odehrál na tréninku v úterý. Vůbec jsem na to zranění nemyslel. Skákal jsem útočníkům pod nohy, žádný problém,“ ujiš?uje.

Čech také přiznal, že ho zklamal Stephen Hunt, který s ním od onoho říjnového zranění ještě nemluvil. „Mrzí mě, že Hunt o tom hodně mluvil v tisku, ale mně nezavolal. To nebylo tak těžké.“

„Ani mi nenapsal. V říjnu mi přišla dopisem omluva od Readingu, on na ní byl podepsaný, nic víc. Byl jsem zklamaný, ale říkal jsem si, že pro něj musí být také těžké žít s tím. Nevím, jestli to udělal úmyslně. A ani to nechci vědět,“ zakončil český brankář.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.