Ben Haim do Chelsea? Nakonec ne

Jakmile vedení připustilo, že by Mourinhovi mohlo v zimním přestupním termínu pořídit jednoho levného obránce, v médiích se objevovalo hlavně jedno jméno. Příchod Tala Ben Haima, stopera Boltonu, se už zdál být hotová věc, ale nakonec jednání selhala a Chelsea se musí poohlédnout jinde.

Jak všichni dobře ví, londýnský klub měl především v období Vánoc obrovské problémy s defenzivní činností. Zranění Petra Čecha, Carla Cudiciniho a především kapitána Johna Terryho znamenaly osm branek obdržených ve čtyřech ligových zápasech za sebou. A přestože Chelsea žádný z těchto zápasů neprohrála, už se mluvilo o krizi.

‚Třesničkou na dortu‘ bylo ještě zranění Khalida Boulahrouze o zápas později. Mourinho tak měl k dispozici jen jednoho stopera a není divu, že se za něj snažil najít náhradu. Narazil ale na odpor ze strany vedení, které má v úmyslu zastavit všechny předražené nákupy. Nakonec dovolilo Josému přivést jednoho obránce, musí být však levný.

Oči portugalského kouče a následně i médií spočinuly na jménu Tal Ben Haim. Izraelskému obránci ve službách Boltonu vyprší v létě na Reebok Stadium smlouva, přestupu do Chelsea by se rozhodně nebránil a všechno tedy ukazovalo na to, že čtyřiadvacetiletý stoper do Londýna zamíří. To potvrdil i jeho otec prohlášením pro Daily Mail, že kluby spolu vyjednávají a rodina doufá, že už brzo bude moci sledovat Tala v modrém dresu.

Cena se měla pohybovat okolo dvou milionů liber. Chelsea ale nečekaně vydala oficiální prohlášení, že se žádný přestup konat nebude. „Můžeme potvrdit, že probíhala jednání s Boltonem Wanderers o přestupu Tala Ben Haima,“ stojí v něm. „Jednání byla neúspěšná a hráč do Chelsea v lednovém přestupním termínu nepřestoupí.“

Manažer Boltonu Sam Allardyce ale vedení The Blues vyzval, že by ještě mělo přehodnotit nabídku a dát za Haima tolik, kolik ‚Big Sam‘ požaduje – Mourinhovi se ale pranic nelíbí to, že by měl zaplatit větší částku za hráče, kterému za půl roku vyprší smlouva a bude moct odejít zadarmo.

„Je to špičkový hráč,“ říká o svém svěřenci Allardyce. „V Chelsea by hrál mnohem lépe, než si José myslí. Ale Ben tam nepůjde, dokud nám jejich nabídka nebude vyhovovat. Byl by to dobrý nákup, může hrát stejně tak dobře v Lize mistrů a FA Cupu jako v lize.“

Manažer Boltonu se evidentně snaží za hráče, kterému co nevidět končí smlouva, dostat co nejvíc pěnez. To je logické, ale v Chelsea už teď není situace tak akutní. Brzy by se měl vrátit John Terry, v řádech týdnů by se měl uzdravit i Boulahrouz. Do té doby to na stoperu může odehrát Essien, by? bude chybět v záloze. Každopádně – přeplácet hráče, který by si po uzdravení defenzivních opor pravděpodobně zahrál jen sporadicky, momentálně Chelsea nepotřebuje.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.