V Chelsea vládne panika

V Chelsea je v posledních dnech a možná týdnech velmi hustá atmosféra. Nepohodli se arogantní manager José Mourinho a jeho hlavní nadřízený Roman Abramovič. Hlavním předmětem sporu je další muž z východu – Andrej Ševčenko.

Není příliš velkým tajemstvím, když řekneme, že Ševčenko a Abramovič jsou jako jedna ruka. Ruský miliardář si bývalého kanonýra vykoupil z milánského AC, kde Andrej střílel jednu branku za druhou, ale najednou se zasekl. „Na Premier League je příliš starý, nestíhá,“ myslí si například Hleb. Poslední dobou to pochopil i Mourinho a přestal mu dávat tolik prostoru, jako na začátku sezony. To se samozřejmě nelíbí Abramovičovi, ten se proto příliš nerozmýšlel a zatrhl Mourinhovi jakékoliv přestupy, přestože si Portugalec do svého týmu hodně přál přivést nového útočníka a obránce.

Oproti sezonám, co Chelsea válcovala své konkurenty, chybí v letošní sezoně mnoho zraněných, valná většina hráčů je z formy a tým zdobí nedisciplinovanost. Ale Mourinho si za to může v podstatě sám. Na co mu teď jsou dva kvalitní leví obránci, když je nedostatek stoperů?

Hlavní kostra týmu se sice nemění, ale odešel například Eidur Gudjohnsen, který dokázal vždy ve špatných chvílích týmu pozici. Ale vra?me se k obraně. Ashley Cole se sice rozehrál k velmi dobrým výkonům, ale kdyby Wayne Bridge dostal dostatek prostoru, jistě by takový kus práce zastal také, vždy ještě za dob Ranieriho to byl nejlepší levý bek anglické ligy. Stačilo tedy přivést nového univerzálního obránce, tak jako býval v minulých sezonách Gallas, jistě by se někdo našel. Nebyl by potom problém postavil vedle sebe dva kvalitní stopery, když už to další propadák sezony Boulahrouz ani jednou nedokázal.

Přestože jsme poslední utkání zvítězili 4:0, tak ani ofenzivní síla není to co bývala. O Ševčenkovi se nemá cenu ani zmiňovat, ale dalším hráčem na paškál je Wright-Phillips. Jeho výkony taktéž nejsou ideální, ale on za to vlastně nemůže. Hráč jako Saun musí cítit důvěru trenéra a když ji dostane, může být na své pozici nejlepším hráčem v Anglii. V Chelsea je tomu zcela naopak, šanci dostane na pár minut a jelikož je moc těžké něco během takové chvilky předvést, moc šanci mu nezbývá.

Bude zajímavé, jak se celá situace vyvine. Podle informací Abramovič povolil Mourinho nákup jednoho obránce, ovšem s podmínkou že nebude příliš drahý. Není však jisté, zda Mourinho na lavičce anglických šampiónů vydrží, ale o tom zas někdy příště…

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.