Chelsea 4:0 Wigan

Ač na první pohled výsledek vypadá jednoznačně, Chelsea to tak lehké s Wiganem neměla. Díky famóznímu výkonu Arjena Robbena ale úlohu favorita v pohodě zvládla a drží si Manchester United stále na dosah šesti bodů.

Mourinho to měl s poskládáním základní jedenáctky celkem jednoduché – na post stopera vedle Carvalha šoupnul Essiena, napravo se posunul Ferreira a před záložní trojicí Ballack, Lampard, Makelele operovala křídla Robben a Kalou společně s vysunutým Drogbou. Místo suspendovaného Ashleyho Colea podle očekávání zaskočil vždy připravený Wayne Bridge.

První příležitost si vypracovali domácí. Bridge si vyměnil míč s Robbenem a protlačil do vápna míč na Drogbu, ale ten z první v těžké pozici přestřelil. Gólová radost přišla už o chvilku později. Daleko od branky hostí byl faulován Robben a k exekuci přímého kopu se postavil kdo jiný než Frank Lampard. Jeho centr do pokutového území k překvapení všech zapadl k vzdálenější tyči a Chris Kirkland se vztekal marně – Blues vedou 1:0!

Ale co si budeme povídat, jinak byl první poločas extrémně nudný. Za zmínku snad jen stojí signál po přímém kopu, kdy Drogba posunul Lampardovi a jeho střelu s obtížemi zneškodnil Kirkland. Ani aktivní Robben nedokázal v první půli Chelsea rozhýbat, i když to, co po zranění předvedl on sám, bylo obdivuhodné. Jenže Ballack se v klidu procházel na polovině hřiště, Kalou s Drogbou se sice snažili, ale žádné ovoce to nepřineslo. Jen Lampard sem tam Robbenovo volání vyslyšel a společně zatápěli pod kotlem, ale stejně – probudit diváky na Stamford Bridge mohl až poločasový hvizd Martina Atkinsona.

V 63. minutě si ale Latics sami pohřbili všechny naděje na bodový úspěch. Kristofer Haestad se asi pokoušel o malou domů, ale místo toho naservíroval míč jako na zlatém podnose Arjenu Robbenovi, který sám s míčem uběhl pár desítek metrů, mazácky obešel Chrise Kirklanda a bez problémů poslal míč do prázdné branky. Stamford Bridge exploduje, tohle už nemůžeme pustit!

Zanedlouho to znovu zkoušel Robben, ale jeho technickou střelu zpoza vápna Kirkland bravurně vyrazil na roh. O dvě minuty později to už tak skvěle neprovedl. Nizozemský expres Arjen totiž převzal u autové čáry přihrávku od Bridge, přes několik protihráčů prošel až do vápna a jeho centr před branku si brankář Wiganu neš?astně srazil za svá záda. 3:0 a je rozhodnuto!

Takže už si José mohl dovolit Robbena stáhnout a na hřišti se kromě Mikela objevil i mladík Sahar. Ten v devadesáté minutě po přihrávce Drogby trestuhodně minul prázdnou branku, ale Didi stál předtím stejně v ofsajdu, takže Ben měl aspoň dobrou výmluvu.

Poslední hřebíček do rakve Latics zatloukl už v nastaveném čase Drogba. Po krásném centru Mikela se položil do hlavičky a osamostatnil se na čele ligové tabulky střelců. Pan Atkinson ukončil zápas a spokojený SB aplauduje svým hrdinům. My doufejme, že nějak takhle to bude vypadat i v dalších zápasech. Třeba hned v tom příštím na Anfield Road.