WYCOMBE 1-1 CHELSEA

Pohárový souboj s šestým celkem League Two měl být původně snadnou kořistí. Jak je ale vidět, ani neomezené finanční prostředky nemusí vždy stačit. Hráči Wycombe předvedli bojovný a především týmový výkon a za odměnu si zahrají odvetu na Stamford Bridge.

Na maličkém stadionu v Adams Parku, kam se vměstnalo téměř 6000 diváků, na sebe narazili dva anglické celky, které od sebe momentálně dělí celkem 71 ligových pozic. Hlubokou propast však domácí dokázali zacelit svojí odhodlaností a v duelu trpaslíka s obrem byli více než vyrovnaným soupeřem.

Kromě marodů v čele s Čechem, Terrym a Drogbou chyběl také vykartovaný Ricardo Carvalho, na postu středových obránců tak museli zaskakovat Ferreira a Essien. V záložní řadě naskočili od úvodu Ballack a Makelele, jen na střídačce zůstal Frank Lampard. Útok tvořil Salomon Kalou a spolu s ním na nezvyklé pozici podhrotového hráče Wayne Bridge.

Wycombe mělo skvělý začátek a hned několikrát zle zatopilo nesehrané obraně The Blues. První velká příležitost přišla v 19.minutě. Easterův centr prodloužil na zadní tyč Bloomfield, ale osamoceného Kevina Betsyho vychytal famózní Hilário, jeden z nejlepších na hřišti.

Jeho spoluhráči ho ale bohužel nenapodobili. Pokles formy byl na mužstvu hodně patrný, obzvláš? pak na Mikelovi a SWP, kteří hráli rozhodně pod svoje možnosti. Chvílemi vázla kombinace, chyběl moment překvapení.

Přesto přišel ve 35.minutě gól, lépe řečeno blesk z čistého nebe. Přihrávku Salomona Kaloua zužitkoval Wayne Bridge, který dokázal přehodit gólmana Batistu. Byla to jeho první branka po třech letech. Z následné kolize vyvázli oba s nepříjemným zraněním, Wayne byl pět minut ošetřován, ale nakonec pokračoval ve hře.

Nepříliš záživný první poločas jsme tedy dokázali dotáhnout do vítězného konce. José Mourinho rozhodně nemohl mít moc důvodů ke spokojenosti a snažil se v průběhu druhé půle oživit mužstvo několika změnami.

Po hodině hry vystřídal nevýrazného SWP izraelský mladíček Ben Sahar, následně přišel na plac místo střelce Bridge i Frank Lampard. Nicméně místo gólové pojistky přišli velké chvíle na druhé straně.

Matt Bloomfield postupoval zleva sám na Hilária, ale velkou možnost spálil střelou vedle. Dvanáct minut před koncem už si ale posunul míč hlavou Jermaine Easter a přes padajícího Essiena prostrčil míč do branky. Celý stadion explodoval radostí.

Křečovitý závěr odehrála Chelsea bez protiúderu a do už tak nabitého kalendáře si může připsat další zápas, za dva týdny totiž čeká oba celky odveta na Stamford Bridge. Doufejme, že přinese nejen povinnou výhru a následný postup, ale hlavně větší nasazení, bojovnost a výkon, než jaký byl ten středeční.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.