Chelsea 6:1 Macclesfield

Chelsea zvládla svou roli jasného favorita a na domácím hřišti rozstřílela Macclesfield, který musel závěr zápasu dohrávat dokonce v devíti lidech. Super Frankie Lampard!

José Mourinho se rozhodl šetřit čtveřici Essien, Makelele, Ballack a Drogba a šanci dostali Mikel, Ševčenko nebo Bridge (ano, opravdu hráli Wayne a Ashley spolu na hřišti).

Hosté se soupeře zvučnějšího jména ani v nejmenším nezalekli a alespoň první poločas byl dosti vyrovnaný. Po neúspěšných pokusech Shevy a SWP se však v šestnácté minutě po akci Kaloua jako první prosadil střelou zblízka Lampard a odstaroval svojí one man show.

O chvíli později se později se prosadil Carvalho, ale všechna radost marná – rozhodčí mává ofsajd. A Ricky byl u toho i o pár minutek později. Ukázal, že i on může dělat chyby a toho bezezbytku využil John Murphy. Prostřelil Hilária a v táboře hostujících fanoušků se spustila vlna euforie. Příznivci Chelsea jen nechápavě kroutili hlavami a říkali si – tenhle zápas už přece remízou skončit nemůže!

Chmurné myšlenky je opustili už o minutu později. Míč získal Frank Lampard (kdo jiný) a následnou střelou překonal gólmana hostí Leeho, který po celém dnešním zápase nebude mít úplně čisté svědomí. Nic naplat, hostům remíza dlouho nevydržela a Chelsea odcházela do šaten s jednobrankovým náskokem. Těžko ale mohl José být s předvedeným výkonem spokojený.

Hned tři minuty po začátku druhé půle unikl obraně Macclesfieldu Ševčenko a jeho postup zastavil nedovoleně až brankář Lee. Následovala červená karta a vzhledem k tomu, že Paul Ince na střídačku neposadil náhradního gólmana, mezi tři tyče musel obránce Morley. K exekuci pokutového kopu se postavil Frankie a bezpečně proměnil – the hat-trick hero!

A to ještě nepředvedl všechno. V 68. minutě připravil gól pro Sauna Wrighta-Phillipse, než ho o tři minuty později za standing ovations vystřídal jeden z mladíků sedících na střídačce, Nuno Morais. Vypadá to, že bez Lampardovi mnohem více svědčí hra bez Ballacka, uvidíme, jestli na to zareaguje i Mourinho.

Patnáct minut před koncem se ještě ke všemu hostům zranil útočník Murphy a protože už Paul Ince stejně jako José využil tří střídání, Macclesfield musel dohrávat v devíti. Toho využil ještě Mikel, který parádním volejem zvýšil už na rozdíl čtyř branek a o chviličku později i Carvalho, dávajíce výsledku konečnou podobu.

Chelsea tedy zvládla roli favorita dobře, i když hosté by si s takovým přídělem za odvahu a bojovnost odjíždět nezasloužili. Teď to jen budou muset Blues potvrdit v utkáních s trochu těžšími soupeři, než je sestupující družstvo ve 4. anglické lize.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.