Preview: Chelsea vs. Macclesfield Town

Náročný vánoční program je u konce a začíná boj v nejstarší pohárové soutěži na světě. V FA Cupu narazí doma Chelsea v duelu Davida s Goliášem na Macclesfield.

Právě FA Cup je jediná významnější anglická trofej, kterou José Mourinho ještě nevyhrál. Naposledy se to Chelsea povedlo v roce 2000, kdy ve Wembley porazili Aston Villu 1–0. Loni byli Blues vyřazeni až v semifinále Liverpoolem, pozdějším vítězem.

Pojďme si také trochu představit našeho, pro mnohé dost neznámého, soupeře. Macclesfield hraje čtvrtou nejvyšší anglickou soutěž – League Two a je v sestupovém pásmu. Takže na první pohled to vypadá, že si ze Stamford Bridge odvezou ‘desítku‘ a pojedou spokojeně domů. Jenže od té doby, co se k nim připojil bývalý slavný hráč a reprezentant Paul Ince, jde M’field pozvolna vzhůru, teď je už pár zápasů bez porážky, Chelsea prožívá období krize a jak říká sám manažer Ince – jeho hoši budou bojovat.

„Nejedeme tam na výlet, nebudeme jen říkat: ‚Tohle je Chelsea, podívej na Lamparda!‘ Jedeme tam předvést stejný výkon jako v posledních dvou měsících,“ říká Ince. „Víme o Chelsea, víme o tom, čeho jsou schopni, ale také víme, že mají jen jednoho středního obránce. Víme o jejich problémech a to je naše šance, třeba při standardních situacích. Velcí favorité mohou prohrát, protože v takovýchto zápasech jedou jen na 50 % a ti podceňovaní na 150 %. Nikdy nevíte.“

Chelsea je, jak všichni moc dobře ví, sužována velkým počtem zranění. Chybějí dva brakáři (Čech a Cudicini), dva stopeři (Terry a Boulahrouz) a dvě křídla (Robben a Cole). Mourinho by přesto mohl pár hráčů šetřit a je docela možné, že od začátku vyběhne na hřiště třeba Bridge, Mikel nebo snad i Diarra. Jediný hráč, kterého postrádá náš sobotní soupeř, je obránce Rob Scott.

A kdyby utkání skončilo nerozhodně, nehraje se prodloužení a náhradní zápas by se odehrál v úterý 16. ledna. Jen doufejme, že to nebude třeba.

Chelsea – Macclesfield Town
Stadion: Stamford Bridge
Výkop: 6.1.2007 16:00 SEČ
Rozhodčí: Lee Mason

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.