Hladce jsme přejeli WestBrom!

Jak  můžete nejlépe oslavit narození své dcery? Frank Lampard ví jak na to - aneb reportáž ze zápasu…

Vyhrát zápas a k tomu dát nějaký ten gól. Tak to přesně se podařilo včera Franku Lampardovi, když na narozeniny své dcery Luny dal dva góly, pomohl k vítězství Chelsea a vyšvihl svůj tým na vrchol tabulky.

A jak José Mourinho slíbil, tak také udělal. Dočkali jsme se šest změn v sestavě. Petra Čecha nechal manager odpočívat a místo něho si zase také jednou zachytal Carlo Cudicini.

Michael Essien si zahrál celý zápas na místě Eidura Gudjohnsena. SWP si také odbyl svojí premiéru na začátku se svojí dvojičkou Joem Colem. Oba pak byli vystřídáni Duffem a Robbenem.

Didier Drogba si díky gólu v neděli vysloužil základní sestavu a Mourinho ho nechal na hřišti až do 70. minuty. Mladý, ale za to jak jsme v minulé sezóně viděli zdatný, Glen Johnson uzmul místo po Paulu Ferreirovi. Nedostalo se však na Ricarda Carvalha, asi si ještě neudělal IQ-test. :-)

Hru si asi nejlépe představíte, když se dozvíte kolikrát se střílelo na bránu. Chelsea vystřelila devětkrát, hosté ani jednou. A tak si vezou ze Stamford Bridge 4 na holou.

První gól jsme zaznamenali ve 22. minutě od čerstvého otce Franka Lamparda. Jeho dcera Luna (jméno spíše jak pro psa, ale budiž) z toho asi moc neměla, ale tatínek měl naopak velkou radost. Táta se trefil potom, co se před brankářem Robinsonem objevila spolupráce – Essien -> Drogba -> SWP. A výprask mohl začít. Pak se dlouho nic nedělo až ve 42. minutě Joe Cole přidal druhý gól po spolupráci s SWP.

Kluci hráli v maximální pohodě, ale v šatně si řekli, že další trefa by se šikla, a tak Didier Drogba po průniku Del Horna přidal další gól. To bylo řečí, že Drogba neumí dávat góly… Hru diktovala Chelsea a poslední branka „ta?ky" přišla v 80. minutě, kdy po průniku Robbena (ano přesně to, jak se protáhne mezi dvěma hráči a ještě jim stačí dát autogram) Frank zakončil volejovou ránou a Hooligans a všichni ostatní fanoušci na Stamford Bridge se mohli zbláznit. WestBrom odjížděl se svěšenou hlavou. No, ani není divu.

Tím jsme se dostali do popředí tabulky a v patách nám je Tottenham Hotspur se sedmi body. Derby s kohouty odehrajeme ve středu v 16.00.

„Hráli jsme dobře. Hráli jsme drze a kompaktně. V defenzivě jsme neměli žádné problémy. Měli jsme hru pod kontrolou a vždy zažehnali případné nebezpečí.“

„Hráli jsme lépe než proti Arsenalu, tento tým hrál prostě lepší fotbal,“ řekl po utkání trenér Chelsea Jose Mourinho.

Chelsea – West Bromwich 4:0 (2:0)
Branky: 23., 80. Lampard, 43. J. Cole, 68. Drogba.
Sestavy:

CHELSEA: Cudicini -  Johnson, Terry, Gallas, Del Horno - Makelele – Essien, Lampard, J. Cole (69. Robben), Wright-Phillips (79. Duff) - Drogba (71. Crespo).

WBA: Kirkland - Albrechtsen, Gaardsoe, Clement, Robinson - Greening (71. Ellington), Scimeca, Chaplow, Johnson (60. Inamoto) - Kamara, Kanu.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.