Velká krize je tu. Kolik vydrží fanoušků?

Říká se, že nic netrvá věčně. Všechno má svůj začátek, všechno má svůj konec. Jako názorný případ můžeme uvést současnou Chelsea. Tým, který byl před sezonou publikován jako „nezničitelný stroj“, se porouchal. Čí je to vina? Když jsem v létě upozorňoval na špatnou přestupovou politiku, jen málo lidí se mnou souhlasilo.

Neberte to jako sebechválu, chci jen uvést věci na pravou míru. Když jsem v létě kritizoval přestupovou politiku klubu, musel jsem čelit odporu. Bylo jen pár lidí, kteří s mým názorem ztotožnili. Jiní mě dokonce uráželi…

Vezmeme to ale popořádku. Dříve jsem přestupovou politiku Chelsea schvaloval, hájil jsem ji. Každý anti- kritizoval Romana Abramoviče, který nesmyslně vyhazuje prachy. Jenže klub ze Stamford Bridge v té době nakupoval tzv. chytře. Mladé, talentované a perspektivní fotbalisty, kteří se měli těmi vysněnými hvězdami stát až v Chelsea.

Svůj pohled jsem změnil až příchodem záložníka Michaela Ballacka, jenž jsem na tento transfer vydal 15. května 2006 článek s názvem „Začíná nová éra: Modrý balet“. Spekuloval jsem v něm nad úspěšností Chelsea v letošní sezoně. ČLÁNEK SI MŮŽETE PŘEČÍST ZDE.

Přečteno? Protože netrvalo dlouho – přesně dvanáct dní – a sepsal jsem další kritický článek. Do Chelsea totiž zavítala další megahvězda Andrej Ševčenko. Z článku cituji: „Jaký to bude mít dopad? Ševčenkovi se viditelně do Anglie nechce. Po nějaké době může mít působení v Chelsea plné zuby, tudíž z jeho strany hrozí nevyrovnané výkony.“ ČLÁNEK SI MŮŽETE PŘEČÍST ZDE.

A vše vyvrcholilo tím, když Chelsea pustila do Barcelony Eidura Gudjohnsena. V tu chvíli mi bylo jasné, jaký cíl si Chelsea vytyčila. A tak jsem napsal článek 16. června 2006 s jasným názvem: „Chelsea letos Premier League nevyhraje.“ ČLÁNEK SI MŮŽETE PŘEČÍST ZDE.

Tím jsem spustil vlnu nevole fanoušků, kteří hájili tuhle špatnou cestu The Blues. Jo, tenkrát měl každý plnou pusu slov, jak CFC bude každého válcovat. A nyní, když se mají svých miláčků zastat, tak je urážejí.

Nevím, ale mám takový pocit, že pokud Chelsea v letošní sezoně nebude úspěšná – nevyhraje Premiership ani Ligu mistrů – ubyde „moderních“ fanoušků.

A když se tak nad tím zamyslím. Možná jedna takováhle krize by zdejším česko-slovenským fanouškům neuškodila. Alespoň bychom měli přehled, komu doopravdy to srdce zmodralo…

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.