Mourinho: Neumíme bránit

Co si budeme nalhávat, není to ta Chelsea z minulých dvou sezon. Nefunguje obrana, nezapadly nové posily, není to ten týmový výkon jako jsme bývali zvyklí. A navíc se zranily opory, bez kterých to jednoduše nejde.

Jen posuďte, v bráně chytá nejistý Hilario, jehož rozehrávka je hrozivá. Na pozici stopera zaskakuje pravý obránce Paulo Ferreira. Kromě Didiera Drogby nemá ani jeden útočník optimální formu a navíc chybí dvojice Cole, Robben. Nemluvě o Ballackovi a naší pravé obraně. „Čekal jsem to, Chelsea v poslední době neumí bránit,“ potvrzuje Mourinho.

„Možná nejsme tak dobří, možná není tak dobrý manager, možná hráči,“ pokládá nezodpovězenou otázku. „Hilario je naše třetí volba, ale na víc prostě nemá. Carvalho je náš jediný stoper a snaží se seč mu síly stačí.“

„Ano, v prvních patnácti minutách jsme si vytvořili pět brankových příležitostí. A z prvního protiútoku hned dostaneme branku. Taková je v současnosti Chelsea. V závěrečným minutách na nás přitlačili a my to nezvládli a dostali druhý gól,“ vyjadřuje se stěží José.

„V této lize musíte mít silné střední obránce a vyhrávat hlavičkové souboje, nebo? útočníci jsou vysocí a silní. A my nedominujeme ve vzduchu, jak bychom si přáli. Co mám dělat s Ballackem nebo Geremim? Nic. Nemají kvality přizpůsobit se na hru soupeře.“

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.