Drogba: Je to jen otázka času...

Podle současně klíčového hráče na soupisce a autora obou branek do sítě Readingu, Didiera Drogby, má Chelsea především po psychické stránce nejsilnější mužstvo v lize. Útočník z Pobřeží slonoviny je přesvědčen, že návrat týmu do čela tabulky nebude trvat dlouho…

Přitom nechybělo mnoho a nejlepší střelec Premier League už mohl válet někde v Itálii nebo Španělsku. V létě totiž Chelsea koupila Andreje Ševčenka a Didier se rozhodoval, zda zůstat či odejít. Nakonec klubu projevil svoji věrnost a určitě udělal to nejlepší, co mohl.

„Získal jsem zde dvakrát za sebou titul. Byl o mě zájem, ale příliš jsem nepřemýšlel. Vedení mi totiž dokázalo, jak moc o mě stojí, a jak si přeje, abych zůstal. Nebylo to kvůli Ševovi, týkalo se to jen mě a Chelsea,“ objasnil několik měsíců starou situaci Didier.

Parta ze Stamford Bridge je mometálně na druhé příčce tabulky, o čtyři body za Manchesterem United, zřejmě největším konkurentem v boji o velký pohár.

„Na Old Trafford jsme uhráli remízu 1:1 a narušili tak do té doby poklidnou morálku Man Utd. Ztratili totiž hodně důležité body, podobně jako třeba v zápase s West Hamem. Myslím si, že jsou hodně nervózní z toho, že jsou v tabulce první. Kdy je předstihneme, to je jen otázka času,“ prohlásil Didier.

Osmadvacetiletý gólový zabiják je nadmíru spokojen se svoji prozatimní formou, umocněnou pěti vstřelenými branky v pěti utkáních. „Prožívám nejlepší chvíle své profesionální kariéry.“

„Jsem velmi š?astný, když se mi daří. Ještě š?astnější jsem, když se daří celému týmu, chci získávat trofeje. Letos je mým přáním vyhrát Premier League a Champions League, podle mě je to velmi reálné,“ přeje si.

„Mezi mnou a klubem nejsou žádné konflikty, jsem zde maximálně spokojený, mé srdce je modré. A jestli jsem nejlepší útočník světa? Je to možné, mojí odpovědí na otázku jsou mé góly, které vypovídají o tom, že jsem nejlepší minimálně v Anglii,“ dodal s úsměvem na závěr. Snad mu to všechno vydrží, držíme palce…

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.