Drogba jako stoper? Mourinho o tom uvažoval!

Zdá se to jako špatný vtip. Když se loni stoper Huth v některých zápasech vytáhl na pozici hrotového útočníka, fanoušci se divili. A teď je tu něco zcela opačného. José Mourinho namítl, že pouze nedostatek útočníků hrajících v dobré formě, nepustí Didiera Drogbu na post středního obránce.

Chelsea v tuto chvíli postrádá Petra Čecha, Carla Cudiciniho, Johna Terryho, Joea Colea a Arjena Robbena. Největší starosti však Mourinhovi dělá post středního obránce. V týmu má momentálně jen dva klasické stopery, a tak se rozhodl, že v lednu přivede Matthewa Upsona z Birminghamu City – více zde.

Momentálně bylo pro Chelsea hrát se dvěma stopery velmi obtížné. Mourinho sice pochválil Carvalha, že od doby, co je Terry mimo hru, kope famózně. Jenže u Boulahrouze to tak slavné není.

Na to, jaký má Chelsea nálepku defenzivního týmu, dostává strašně moc branek, což se nelíbí také portugalskému manažerovi. Rozhlížel se proto po jiné alternativě. Kdo si ale myslel, že vytáhne nějakého mladíka z rezervy, je na omylu. On totiž uvažoval o tom, že stáhne útočníka Didiera Drogbu na stopera!

Jenže kvůli laxnímu Andreji Ševčenkovi a dalších zraněních si Mourinho nedovolil Drogbovi přiřadit novou roli. „Je to škoda, máme problémy také v ofenzivní části. Jestliže by ostatní útočníci hráli skvěle, Didier by mohl hrát středního obránce,“ cituje Mourinha deník The Mirror.

„Drogba je v tuto chvíli jeden z nejlepších hráčů v týmu. Hraje fantasticky. Dává góly a bojuje pro tým. Byl by dobrý také v defenzivní části mužstva. Hraje parádně,“ hýří chválou.

„Nemůžu ho ale dát do obrany, v útoku máme rovněž několik problémů. Nemáme Joea Colea, Robbena a Andrej Ševčenko je velmi, velmi daleko od jeho úrovně. V tuto chvíli mám pouze Didiera jako útočícího hráče. A nemůžu ho dát na pozici středního obránce,“ dodal Mourinho.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.