Upson má zalepit díru. Chelsea nabízí Ł7 milionů

Chelsea zatoužila po Matthewovi Upsonovi, který momentálně obléká dres Birminghamu City. Druholigovému celku nabídla 7 milionů liber a rozhodla se Upsonem zalepit díru za zraněného Johna Terryho, kterého José Mourinho velmi postrádá. 

Kapitán Chelsea odcestuje na důkladné a specializované vyšetření do Francie. Nikdo neví, jak dlouho bude svému týmu chybět. Manažer José Mourinho už dál nechce riskovat s pouhými dvěma stopery, a tak si vytyčil cíl – Matthewa Upsona, o kterého se rovněž zajímají Newcastle, Liverpool a Tottenham.

Po smolném utkání s Readingem (2–2) si Mourinho postěžoval nad zraněními důležitých hráčů. Uznal, že po odchodu Gallase a Hutha udělal chybu, když nechal v kádru jen tři klasické střední obránce.

Nicméně portugalský stratég po remíze zůstal klidný a s chladnou hlavou novinářům oznámil, že ze čtyřbodového náskoku Manchesteru United nebude dělat žádné drama. „Ano, jsme v obtížné situaci, ale to přežijeme. Rozdíl mezi námi a ManU jsou jen čtyři body. To není žádné drama,“ podotkl.

V Premier League v nejbližší době čekají Chelsea dva papírově slabší soupeři Fulham a Aston Villa. „Hrajeme také FA Cup, který není naší prioritou. Soustředíme se především na ligu, kde musíme naplno bodovat,“ uvedl Mourinho a zároveň odtajnil veřejné tajemství, že se jeho tým nachází v prekérní situaci. „Pro mě je největší problém ztratit víc jak jednoho hráče. Například, kdybychom přišli jen o Colea nebo Robbena, máme náhradu.“

Chelsea se však musí obejít hned bez tří pilířů základní sestavy – Čecha, Terryho a Joe Colea. „Je to obtížná doba, protože nemáme dostatek hráčů, abychom se zdokonalovali,“ řekl Mourinho. Přivést Upsona je chytrá volba, kterou zajisté bude většina podporovat. Hlavně si musejí fotbalisté, kteří v současné době zaskakují za zraněné, uvědomit, že jim jde o krk. Pokud v této chvíli šance nevyužijí, jinou určitě od Mourinha už nedostanou.

Podle manažera Chelsea se však prozatím nepíše žádný dramatický scénář. „Jsme mezi nejlepšími šestnácti týmy v Lize Mistrů. Dostali jsme se do semifinále Carling Cupu. Příští měsíc startujeme v FA Cupu. A v Premier League ztrácíme na lídra čtyři body. Přitom se ještě hraje osmnáct zápasů a s ManU hrajeme doma na Stamford Bridge. Myslím, že situace je okay,“ dodal s klidným hlasem.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.