Mourinho: Nechoďme kolem horké kaše. Máme problémy

Manažer José Mourinho varoval Alexe Fergusona, že jeho tým bude v druhé polovině sezony daleko silnější. Také se vrátil k několika problémům, které ho v letošní sezoně trápí.

V předešlých dvou letech byla přes Vánoce na prvním místě Premier League vždy Chelsea. Nyní se Mourinho ocitl v nové roli. Sídlí na druhém místě za Rudými Ďábly z Old Trafford.

Vše se může změnit na druhý svátek Vánoční, kdy se Chelsea utká s Readingem. Pokud vyhraje a zároveň Manchester United nebude naplno bodovat s Wiganem, náskok dvou bodů smaže.

S Wiganem se v posledním zápase utkala právě Chelsea. Přes obrovské potíže nakonec uhasil požár ve třetí minutě nastavení Arjen Robben a získal tak pro své mužstvo všechny tři body.

Mourinho po utkání na tiskové konferenci prohlásil, že jeho svěřenci si vítězství nezasloužili. Zcela prý přestali hrát po druhé vstřelené brance Salomona Kaloua. Zkrátka koncentrovanost selhala a na to si chce dát portugalský kouč velký pozor.

Přesto si však Mourinho nepřipouští žádný tlak, i když je na druhém místě. „Máme za sebou první část sezony a musím konstatovat, že se držíme na skvělé pozici. Odehráli jsme deset zápasů venku, devět doma. Hráli jsem na Old Trafford a rozdíl je pouze o dva body,“ vysvětluje svůj pohled.

„Ve druhé části sezony se vrátí důležití hráči. Až to John Terry, Joe Cole a Petr Čech udělají, bude to hodně důležité než utrácení peněz za nové posily. Cítím, že budeme ještě silnější,“ bouchl do stolu Mourinho.

Válka stále zuří: Mourinho vs. Ferguson

Zatímco United a Chelsea bojují o titul, přes média Ferguson s Mourinhem pokračují ve slovní válce. Manažer ManU v emocích po vítězném zápase s Aston Villou prohlásil, že už nebude poslouchat „chytré řeči pana Mourinha“ a raději se bude soustředit pouze na výkony svého celku.

José Mourinho reagoval tak, aby si Ferguson uvědomil, že jeho rozdíl není vysoký. Zároveň upozornil na fakt, že ManU všechny zápasy odehrává téměř ve stejném složení. „Nemají zraněné hráče, nikoho suspendovaného ani rozhodčí nedělají v jejich utkáních chyby, jak jsme to zažili my proti Tottenhamu,“ podotkl. „Chelsea problémy má. Chybí nám nejlepší brankář planety, kapitán Terry a rychlonohý Cole. Dostáváme suspendace, červené karty, někdy po špatných rozhodnutích, ale pořád je rozdíl jen dva body.“

„Minulou sezonu to bylo obráceně. Pro nás bylo všechno fantastické, pro ně ne. Scholes měl problémy s očima, zraněný byl Giggs, po zranění se vrátil Rooney… Jaký jsme měli tenkrát náskok? 14, 15, 16 nebo 17 bodů? Nevím,“ upozornil na loňský fakt.

Mourinho: Terry možná nastoupí pro Readingu

Dnes byla zveřejněna nominace Chelsea na utkání proti Readingu. Po dlouhé době se v ní objevil rekonvalescent John Terry. „Možná bude schopen nastoupit. Možná nebude moct hrát další dva nebo tři týdny,“ mlží Mourinho. Pochopitelně, nechce nic svému nejbližšímu soupeři prozradit.

Mourinho se vrátil rovněž k problému se středními obránci: „Máme jen tři stopery. A když je Terry zraněný, tak jen dva. Je to problém. Několik lidí říkalo, že máme perfektní kádr, ale nemáme.“

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.