Bude Mauricio Pochettino dobrá volba pro Chelsea?

Rojí se více a více spekulací o tom, že by měl Pochettino usednout na lavičku Chelsea. Pojďme se podívat jestli je Pochettino pro Chelsea správná volba.

Zdá se, že se Chelsea konečně dohodla na ideálním kandidátovi na post manažera, který povede klub od začátku sezóny 2023/24. Podle deníku Telegraph vedl celek ze Stamford Bridge rozsáhlá jednání s bývalým manažerem Tottenhamu Hotspur a Paris Saint-Germain Mauriciem Pochettinem a nyní jsou na nejlepší cestě jmenovat 51 letého taktika svým novým hlavním trenérem.

Londýnský klub má za sebou jednu z nejbouřlivějších sezón ve své historii a po propuštění Grahama Pottera, který sám nastoupil do funkce teprve loni, když nahradil Thomase Tuchela, v současné době vede první tým jako dočasný manažer Frank Lampard. Nový majitel Todd Boehlly proto pravděpodobně ví, že jeho příští manažer musí jednoduše udeřit na zem a dostat Chelsea zpět na vrchol tabulky Premier League, protože se obává, že se na něj fanoušci obrátí ještě předtím, než jeho působení v klubu pořádně začne. Je tedy Pochettino tím pravým mužem pro tuto práci?

Jak dobrý je Pochettinův rekord v Premier League?
Pochettino začal svojí trenérskou kariéru a udělal si nějaké jméno v Espanyole v španělské nejvyšší lize, ale právě úspěch v Southamptonu a následně Tottenhamu ukázal, že je argentinský trenér schopen úspěchu v nejvyšších evropských ligách. A právě to bude část jeho kariéry, která bude fanoušky Chelsea zajímat nejvíc. Pokud tedy usedne na lavičku Chelsea jakožto nový trenér.

Jak můžeme vidět v grafu nahoře, Pochettino měl působivých 1.19 a 1.47 bodů na zápas během jeho kariéry v Southamptonu před tím, než dosáhl ještě lepších čísel s Tottenhamem, který dostal na druhé a třetí místo v Premier League. Na vrcholu jeho trénování v Premier League dosáhl Pochettino impozantních 2.26 bodů na zápas v sezóně 2016/17 a nastavil tím laťku kterou žádný trenér Tottenhamu nepřekonal.

Je to ovšem dost dobré pro tým jako Chelsea?
Pojďme se podívat jak si Pochettinův rekord se Spurs vede oproti ostatním trenérům Chelsea. V průběhu jeho trénování londýnského klubu argentinec nasbíral působivých 1.89 bodů na zápas v Premier League. Když to porovnáme s posledními pěti trenéry Chelsea, udělá nám to celkem zajímavý obrázek.

Jak můžeme vidět, nejen že Pochettino pohodlně strčí Lamparda s Potterem do kapsy, ale jeho body na zápas ho dostávají na stejnou pozici jako měl Maurizio Sarri, který s Chelsea uhrál přijatelné třetí místo během jeho trénování na lavičce Chelsea. A i když Pochettinův rekord není tak impozantní jako Tuchelův nebo Conteho čas na lavičce Chelsea, musíme taky brát v potaz to, že oba trenéři měli k dispozici daleko lepší tým, než s kterým musel Pochettino pracovat v Tottenhamu.

396 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 396 komentářů