Drogba: Jsem hráč roku!

Sebevědomí má dostatek. Snad mu to vydrží i na hřišti… Útočník Didier Drogba věří, že by mohl být zvolen nejlepším fotbalistou roku 2006 hrajícím v anglické Premier League.

Drogba se v tomto roce blýskl sedmnácti góly a pomohl tak vyhrát Chelsea další titul. „Kdybych neměl cenu pro nejlepšího fotbalistu v Premiership, bylo by to pro mě zklamání,“ řekl Drogba britským novinářům. „To není ješitnost, ale realita. Věřím, že dnes jsem nejlepší v lize.“

„Užívám si nejlepších momentů. Je to zvláštní, ale téměř všechno je pro mě pozitivní. Nádherné. Že jsem jednička ve fotbalovém světě? To neříkám, ale je to možné,“ tvrdí ostřílený kanonýr The Blues.

Drogba nedávno rozhodl jediným gólem do sítě Newcastlu o postupu Chelsea do semifinále Carling Cupu. Nyní věří, že jeho klub chce v této sezoně vyhrát všechny čtyři trofeje.

„Upozorňuji vás: Chelsea směřuje k vítězstvím ve všech soutěžích. Chceme se zapsat do historie anglického fotbalu,“ zdvihl prst. „Chelsea je nejlepší klub na světě a já jsem pouze článek v týmu. Věřím, že každý hráč je nepostradatelný. A pak mé góly proti Evertonu a Newcastlu… Nechci být označován jako spasitel Chelsea. Jsme tým a všichni hráči makají pro vítězství. Jsem střelec, a proto jsem asi častěji v novinách.“

Drogba rovněž vytáhl před novináři téma: Kdo bude mistr Premiership? „Závod za titulem je pouze mezi námi a Manchesterem United. Zanedlouho budeme vládnout Premier League a ManU bude končit. Na Old Trafford jsme ukázali, že oni nemají takovou sílu jako my. Zápasy přes Vánoční svátky budou rozhodující, ale mluvit o selhání máme zakázané. Tým je velmi koncentrovaný a sjednocený. Je to důvod pro náš úspěch,“ dodal.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.