Zola v australské lize? Ne

Jeden z nejlepších hráčů historie Chelsea Gianfranco Zola dnes dorazil do Sydney a novináři hned začali spekulovat, zda si nezahraje pár zápasů v australské A-League. Zola to však popřel.

40-letý Ital přijel do Sydney i kvůli přátelskému utkání mezi kluby Marconi a APIA Leichhardt, které se odehraje příští pátek. Zola si zahraje jeden poločas za oba týmy a veškerý výtěžek jde na charitu. Pro místní žurnalisty se tedy nabízela otázka – nenastoupí párkrát i na ligový zápas?

„Vy myslíte hraní v A-League? Oh, na to jsem už příliš starý,“ odmítá to Gianfranco s úsměvem. „Když jsem hrál fotbal naposledy, ten zápas mi připadal velmi dlouhý.“

Zola opustil Chelsea v roce 2003 jen chvíli předtím, než do Londýna přišel Roman Abramovič. Ruský boháč se snažil o to, aby se italský virtuóz ještě vrátil a dokonce zkoušel odkoupit i celý klub Cagliari, kam Zola přestoupil, jenže neuspěl. Franco následně dovedl svůj tým až k postupu do Serie A. „Někdy jsou důležitější věci než peníze,“ prohlásil.

„Důvod, proč jsem šel na Sardinii, byl větší než nějaké peníze. Nelituji toho. Jsem dost š?astný na to, abych mohl říct, že v Chelsea jsem zažil nádherné časy. Nevyhrál jsem sice ligu, ale získali jsme jiné trofeje a to mě velmi těší, stejně jako mě těší, jak dobře si Chelsea vede nyní. Byla to důležitá část mého života a nikdy na to nezapomenu,“ říká legenda, která kopačky na hřebík pověsila před rokem a momentálně vede italskou jednadvacítku.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.