Hodnocení hráčů: Leicester 1:3 Chelsea

Chelsea v sobotu odpoledne porazila Leicester 1–3 a zpečetila tak třetí vítězství týmu Grahama Pottera v řadě. Zde je hodnocení výkonů hráčů na King Power Stadium.

Kepa Arrizabalaga – 6,5/10
Solidní, i když v některých momentech nejistý výkon podal Kepa, který v posledních týdnech působí jistěji. Po vyrovnávací brance Leicesteru předvedl Kepa několik důležitých zákroků proti Iheanachovi a Maddisonovi, díky nimž udržel svůj tým ve hře a které byly v té chvíli velmi cenné.

Wesley Fofana – 6,5/10 (85’)
Dobrý výkon Fofany proti jeho bývalému týmu. Fofana se musel vypořádat s hlušnými domácími fanoušky kteří na něj po většinu zápasu bučeli, a mladý Francouz se s tím vypořádal dobře. Fofana na začátku zápasu dostal žlutou kartu, ale nenechal se tím ovlivnit a předvedl vyrovnaný výkon.

Kalidou Koulibaly – 7/10
Koulibaly v posledních týdnech v týmu Blues vyrostl a proti Leicesteru předvedl další solidní výkon. Při absenci Thiaga Silvy se Koulibaly opravdu zvedl a dnes opět zkušeně řídil obranu. Málokdy vypadal.

Marc Cucurella – 8,5/10
Cucurella si udržel své místo v základní sestavě po zápase s Borussií Dortmund, ve kterém se stal mužem zápasu a předvedl další dobrý výkon. Cucurella byl agresivní při napadání a v zápase, který byl místy plný krve, tvrdě bojoval za svůj tým. Pochvalu si zaslouží Graham Potter, který Cucurellu v posledních týdnech chránil, protože nyní vypadá jako mnohem jistější a sebevědomější hráč.

Ruben Loftus-Cheek – 6,5/10 (73’)
Solidní výkon Loftuse-Cheeka, který na pozici wingbacka nahradil nemocného Reece Jamese. Loftus-Cheek tvrdě pracoval na pravé straně a byl efektivní v obraně i útoku. Loftus-Cheek může považovat za smůlu, že si nepřipsal asistenci poté, co si Joao Felix nedokázal pohlídat ofsajd, aby se po jeho složité přihrávce mohl prosadit. Jak pravil Ravn, asi by to opravdu měli na trénincích začít nacvičovat.

Enzo Fernandez – 7/10
Další pozitivní výkon Fernandeze, který v dresu Chelsea získává stále větší postavení. Fernandez se snažil kontrolovat průběh zápasu, přičemž se postaral o důležité zákroky pro svůj tým. Fernandez dokázal v určitých momentech ukázat své kvality, včetně brilantní asistence Havertzovi, čímž ukázal, že má neocenitelnou schopnost najít skulinku v obraně soupeře.

Mateo Kovačič – 8/10
Tento zápas předvedl kapitán Chelsea, který si po návratu ze zranění pomalu buduje formu, skvělý výkon. Kovačič byl ve středu hřiště jako obvykle velmi aktivní, vyhrával souboje a dával přesné přihrávky po celém hřišti. Svůj všestranný výkon dokázal Kovačić korunovat vzácným gólem, který se mu povedl z voleje a ukázal jeho nedoceněné technické schopnosti.

Ben Chilwell – 8/10 (73’)
Silný výkon Chilwella, který v současné době vyniká na pozici wingbacka. Od svého návratu po zranění Chilwell díky svým přihrávkám a dobře načasovaným náběhům do útoku představuje pro svůj tým tolik potřebnou útočnou hrozbu. Chilwell ukázal i své gólové schopnosti, když fantastickým volejem z první překonal Warda a poslal svůj tým do vedení. Pro bývalého hráče Leicesteru to byl velmi šťastný návrat na hřiště King Power.

Joao Felix – 6/10 (45’)
Felix byl po celý zápas nebezpečný, jeho pohyb a zjevné technické kvality dělaly Leicesteru spoustu problémů, ale nedokázal to zužitkovat v gól nebo asistenci. Felix měl smůlu, že jeho střelecký pokus orazítkoval tyč, a to samé se dá říct o jeho neuznaném gólu, při kterém si nepohlídal ofsajdové postavení při Loftus-Cheekově zpětné přihrávce. Na jeho triko jde také vyrovnávací branka poté, co byl školácky zbaven na vlastní polovině. Chyba která by v jiném zápase mohla znamenat ztrátu bodů. O přestávce střídán po lehkém zranění.

Mykhailo Mudryk – 7/10 (82’)
Dobrý výkon od Mudryka, zatím jeho nejlepší v dresu Chelsea. Mudryk vypadal nebezpečně pokaždé, když si vzal míč, a mohl předvést své kvality častěji, než tomu bylo v posledních týdnech. Mudryk založil skvělou akci, zakončenou Felixovým gólem z ofsajdu, a pěkně načasovanou hlavičkou připravil Kovačičovi gólovou příležitost. Mudryk se taktéž střelecky prosadil, ovšem jeho gól se nepočítal protože se nacházel v ofsajdu. Mudryk bude chtít na tento slibný výkon navázat v následujících týdnech.

Kai Havertz – 8/10
Po fantastickém výkonu v týdnu pokračoval Havertz ve své dobré formě a dobře vedl úrok proti Leicesteru. Havertz dobře presoval a tvrdě bojoval proti obráncům Leicesteru ve fyzicky náročném utkání. Havertz prokázal odvahu a klid, když se po brutálním zákroku Daniela Amarteyho zvedl a skvěle přehodil Dannyho Warda, aby před přestávkou vrátil svému týmu vedení.

Conor Gallagher – 6,5/10 (45’)
Dobrý výkon Gallaghera. Předvedl důležitý blok, který zabránil Souttarovi vyrovnat za domácí, a byl nebezpečný i v útoku, obvykle uprostřed slibných brejků Chelsea. Angličan předvedl skvělý výkon.

Trevoh Chalobah – 6/10 (73’)
Pomohl svému týmu pohodlně dohrát zápas tím, že omezil útoky Leicesteru svýma čerstvýma nohama.

Christian Pulisic – N/A (73’)
Carney Chukwuemeka – N/A (83’)
Benoit Badiashile – N/A (85’)

351 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 351 komentářů