Abramovič omezí nákupy. Chce odchovance!

Chelsea v příštích několika letech omezí utrácení za hráčské posily. Řekl to majitel londýnského klubu Roman Abramovič. Ten prohlásil, že hlavní strategií klubu je mít v kádru odchovance.

Abramovič po dobu vlastnictví CFC moc rozhovorů novinářům neposkytl, a když ano, přišel s nějakou bombou.

„Naší strategií je vychovávat v mládežnické akademii vlastní hráče. Do akademie jsme hodně investovali. Doufáme, že nám to přinese výsledky,“ uvedl ropný magnát v rozhovoru pro nedělní noviny Observer. „V příštích letech budeme na přestupovém trhu méně utrácet.“

Co ruského oligarchu v klubu nejvíce dojalo?

Abramovič byl hrdý na Chelsea v roce 2005, kdy klub ze západu Londýna ukončil po padesáti letech dlouhé čekání na titul v Premier League. „Byla to velmi radostná událost. Radost velmi důležitá pro fanoušky CFC, kteří čekali na vítězství celých padesát let. Jsem velmi š?astný, nejen protože Chelsea vyhrála titul, ale proto, že po vítězství bylo radujících se nespočet fanoušků. Tohle ze mě udělalo š?astného člověka. A když Chelsea prohraje? To nemůžu vystát, skutečně mě to naštve.“

Jak dlouho bude řídit Chelsea?

Kritici jsou zvědaví především na to, jak dlouho vydrží Abramovičův zájem o Chelsea. Někteří z nich dokonce kritizovali ruského boháče, že klub je pro něj pouhopouhá hračka. Ruský magnát ale popsal sám sebe jako podporu výjimečného druhu.

"Lidé, kteří mě neznají, řekli, že vyhraji jeden nebo dva tituly Premier League, a pak se nebudu o klub zajímat. Skutečnost je taková… Já jsem ještě více vzrušený než v minulých letech. Jsem vzrušený před každým jednotlivým zápasem. Ta trofej na konci je méně důležitá než samotný průběh,“ vysvětlil.

Jak vychází s Mourinhem?

Abramovič rovněž rozpoznal jeho pestrý vztah s manažerem Josém Mourinhem. "Nemáme přátelské vztahy, ale vztahy docela vřelé. Všeobecně vzato, vážím si ho,“ dodal.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.