5 poznatků které jsme si odnesli z výhry proti Borussii Dortmund

Chelsea postoupila do čtvrtfinále Ligy mistrů po důležitém vítězství 2:0 nad Borussií Dortmund na Stamford Bridge. Zde je pět poznatků, které jsme si z úterního vítězství nad Dortmundom odnesli.

1) Chelsea má v Evropě stále naději

Brzké vypadnutí v Ligovém poháru a FA Cupu spolu se špatnou formou v lize znamenalo, že naděje Chelsea v této sezóně jsou opět závislé na účasti v Lize mistrů. Po porážce v prvním zápase by se nikdo nemohl divit, kdyby naděje Chelsea na trofej v této sezoně skončila právě v úterý večer na Stamford Bridge, ale Blues se stále honí za třetím evropským pohárem.
Z psychologického hlediska je velmi důležité mít v sezóně stále o co bojovat. A tím, že Chelsea zůstala v Evropě, si dodala naději a optimismus, na kterých může stavět po zbytek kampaně.

2) Kai Havertz prokazuje svoji hodnotu

Po řadě špatných výkonů v útoku se mnoho fanoušků začalo ptát, proč Kai Havertz nebyl Grahamem Potterem posazen, když se snažil svůj útok oživit. Potterova důvěra v Haverze se však potvrdila, protože pejskař předvedl fantastický výkon pro svůj tým.

Havertz byl neustálým trnem v oku Dortmundu, svým chytrým pohybem tahal obránce po celém hřišti, zatímco jeho agresivní presink a neustálý boj byl tolik potřebným katalyzátorem všestranného výkonu Blues. Havertz také prokázal svoje koule z oceli, když v tak vypjaté situaci napodruhé proměnil penaltu, potom co se trefil do stejného rohu, z něhož před chvílí trefil tyč.

3) Potter je po dvou výhrách po dlouhé době pod menším tlakem

Po porážce se Southamptonem mnozí označili sérii zápasů s Tottenhamem, Leedsem a Borussií Dortmund za klíčovou pro budoucnost Grahama Pottera na lavičce Chelsea. Nicméně po sérii výher, zmírnil bezprostřední nátlak na svou budoucnost.
Chelsea v zápase vypadala daleko lépe než Dortmund, což svědčí o Potterově taktice, potom co jsme navázali na výkon proti Leedsu. Ačkoli je stále mnoho oblastí, které musí Chelsea zlepšit, tak důležité vítězství v Lize mistrů jistě poskytne Potterovi více času na to, aby vše napravil.

4) 3–4–3 je cesta

Vzhledem k nedávným potížím Chelsea se zdálo nevyhnutelné, že Graham Potter bude muset něco změnit, aby vnesl trochu života do svého ochabujícího týmu. Zdá se, že návrat k rozestavení 3–4–3 tuto jiskru přinesl. Chelsea se zdá být v tomto rozestavení mnohem vyrovnanější než kdykoli předtím se čtyřmi obránci a zdá se, že mnohem více vyhovuje nejlepším vlastnostem současného týmu.

Křídelní obránci (wingback) vypadají nebezpečněji, v posledních zápasech vyniká zejména Ben Chilwell, zatímco Chelsea vypadá mnohem pohodlněji i v defenzivě. Graham Potter měl jako trenér Chelsea nejlepší formu právě když hrál v této formaci, a zdá se, že by to mohlo být klíčem i pro jeho další zápasy.

5) Hráči ukázali že umí bojovat za klub

Přes všechen ten tlak a hluk, který Chelsea v poslední době obklopuje, ukázali hráči velký charakter a touhu udržet důležité vítězství proti Borussii Dortmund. Blues ukázali větší hlad po vítězství než jejich soupeř a vypadalo to, že chtějí pro své fanoušky na Stamford Bridge odvést skutečnou šichtu.

Hráči vypadali nažhavení a neustupovali z žádných potyček se soupeřem, čímž demonstrovali své odhodlání zvítězit. Hráči také v závěru prokázali fantastickou odvahu a udrželi si vítězství, přestože Dortmund vrhl vše, co mohl, aby se vrátil do remízového stavu. Pokud Chelsea dokáže tuto bojovnost předvést i v následujících týdnech, jistě začne sbírat více výher než porážek.

439 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 439 komentářů