Tisková konference Grahama Pottera před úterním zápasem s Borusií Dortmund

Graham Potter vystoupil v pondělí odpoledne na tiskové konferenci před úterním zápasem s Borusií Dortmund.

Na otázku jestli pro nás skončí sezóna pokud prohrajeme

“Souhlasím, že je to velký a vzrušující zápas, který nám dává šanci postoupit do osmifinále Ligy mistrů. Bude to výjimečný večer. Soustředíme se na to, abychom byli pozitivní a snažili se zápas vyhrát.
Je to pro nás velká výzva. Těšíme se na ni.”

Na otázku jestli se změnila nálada v týmu po zápase s Leeds United
“Vždycky je příjemné vyhrát a všichni jsou šťastnější, když se nám to podaří. Ale máme před sebou velkou výzvu. Chceme na ni navázat dalším vítězstvím v úterý. Na to se právě teď soustředíme.”
“Nálada byla po celou dobu pozitivní. Nebylo to veselé, žádné vtipkování a úsměvy, ale byla tu vzájemná podpora a dobrá atmosféra. Zároveň je třeba vzít na sebe zodpovědnost, že jsme nebyli v dobrém výsledkovém rozpoložení. Když vyhrajete zápas, úsměv se vám vrátí.”

Na otázku jestli má výhra nějaký symbolický význam
“V pozici, ve které se nacházíme, byste měli tlak vždy vítat, protože to znamená, že jste ve fantastické situaci, a to je bojovat v osmifinále Ligy mistrů. V Dortmundu to byla výjimečná příležitost a jsem si jistý, že zítra na Stamford Bridge to bude stejné. Těšíme se na zápas a na to, že budeme bojovat o postup.”

Týmové novinky
“O Jamesovi se rozhodneme zítra. Christian Pulisic je v týmu, ale na Kanteho je ještě brzy, ale vypadá dobře.”

O opatrném přístupu s návratem Kantého
“Je to s ním složité, protože byl dlouho mimo hru. Bude záležet na tom, jak ho dostaneme zpět do tempa, aby mohl hrát Premier League nebo Ligu mistrů. V nejbližší době nebude moci odehrát 90 minut, ale už to, že je s námi, je skvělé.”

O dopadu Joao Felixe
“Pokud nefauluje na půlící čáře, jsme s ním spokojeni! Jeho kvalita je jasná. Z útočného hlediska dělá věci, dvakrát trefil břevno a měl i další šance. To, že může hrát na mnoha pozicích, je dobré. Využívali jsme ho spíše ve středu hřiště, ale v útočné fázi může hrát kdekoli.”

O podpořed fanoušků na zítřejším zápase
“Fanoušci mají vždy právo vyjádřit svůj názor a trpí stejně jako my ostatní. Přijetí a podpora, které se nám dostalo, byly fantastické. Chtějí, aby tým postoupil a zlepšil se. Vědí, jak jsou důležití. Chceme to Dortmundu ztížit a oni nám v tom pomohou.”

O úlevě po sérii špatných výsledků
“Stejně jako všichni kdo jsou s Chelsea spojeni, je lepší když se vyhrává. Každý je o něco šťastnější. Na téhle práci je dobré, že máte vždycky rychle další zápas. Takže stejně jako můžete oslavit výhru proti Leedsu, hned v úterý hrajete proti Dortmundu.”

O výzvě ke zvrácení výsledku z prvního zápasu
“Musíme hrát dobře, být pozitivní. Je to pro nás výjimečná příležitost pokusit se dostat do osmifinále Ligy mistrů. Měli jsme několik zápasů, ve kterých jsme mohli vstřelit více než jeden gól, a takový výkon zítra večer potřebujeme. Hrajeme proti špičkovému týmu. Týmu, který je na dobrém místě díky výhrám, které má za sebou. Kluci jsou v dobrém rozpoložení a mají motivaci. Chceme ze sebe vydat to nejlepší.”

Speciální příprava na penalty?
“Kluci stále trénují a připravili jsme se na to, protože je to možné. Chceme to stihnout dřív, ale pokud ne, ok, budeme to muset absolvovat.
Kai byl při absenci Jorginha určen jako penaltový záložník.”

Pár slov od Joaoa Felixe

Těšíš se na zítřejší zápas?
“Nulový nátlak. To je naše práce. Musíme si to užívat a vyhrávat zápasy. Naše sebevědomí je vysoké a musíme vyhrávat. Budeme si to užívat, a pokud budeme dělat věci správně, vyhrajeme.”

Cítíš zodpovědnost?
“Opravdu chci zítra vyhrát. Rád hraji Ligu mistrů, každý ji miluje. Je to výjimečná soutěž a doufám, že po devadesáti minutách tu budeme slavit.”

O červené kartě při svém debutu
“Není normální, abych dostal červenou kartu. Je to teprve druhá v mé kariéře. Byla to hloupá červená karta. Hrál jsem dobře a líbilo se mi hrát v týmu. Bohužel mi rozhodčí ukázal červenou kartu, ale to je fotbal, to se může stát. Bylo to o to horší, že to bylo při mém debutu. Tým se mnou byl v pohodě, takže se s tím dalo žít. Všichni byli se mnou.”

O odhodlání zaujmout
“Jsem tu, abych hrál fotbal a pomáhal klubu. Budeme se snažit vyhrávat trofeje a já o to budu bojovat. Jsem zde na hostování, ale za tu dobu co jsem tady chci hrát, pomáhat, skórovat a vyhrávat. Proto jsem tady.”

O špatném vyslovování jména Felix
“Všichni říkají Felix, dokonce i ve Španělsku. Jen v Portugalsku to říkají správně. Nevím proč, vždyť to není tak těžké vyslovit!”

O možnosti zůstat po sezóně
“Jestli chci zůstat, nebo ne? Do budoucnosti nikdo nevidí. Soustředím se jen na zítřejší zápas. Po něm nevíme, co se stane. Jsem tady a klub je tak velký, je to úžasné. Všichni v klubem jsou tak dobří, takže jsem šťastný, že jsem tady.

Nedostatek gólů je frustrující, pro mě i pro útočníky. Ale je to fotbal. Někdy vystřelíte desetkrát a nedáte gól, jindy se vám podaří vystřelit jednou a nakonec skórujete. Takže musíte dál pracovat a tlačit a pak se góly objeví.”

Jak moc si potřeboval toto hostování
“Myslím, že jsem to potřeboval. Když jsem odcházel z Atletika, myslel jsem si, že je to dobré pro mě i pro ně. Takže si myslím, že to byla perfektní nabídka zkusit něco jiného. Vždycky jsem se snažil dělat to nejlepší co umím a někdy to nevyšlo. Takže jsem se musel změnit, abych zjistil jestli to jde jinak. Myslím, že toto hostování je pro mě důležité a jsem moc rád, že tu mohu hrát.”

1567 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 1567 komentářů