Tisková konference Grahama Pottera po zápase s Leeds United

Graham Potter vystoupil na pozápasové tiskové konferenci po sobotní výhře nad Leeds United 1:0.

Graham Potter pro BBC Sport

“Je to skvělé. Mám radost za hráče i fanoušky. Museli jsme trpět. Bylo to náročné období. Myslím, že jsme v prvním poločase hráli dobře a dobře jsme útočili. Byli jsme týmem, který měl co ztratit, takže to byl od hráčů skvělý charakter, starali se a ukázali společného bojového ducha v týmu. Dává nám to něco, na čem můžeme stavět.

Lidem na tom záleží. Hráči chtějí vyhrávat a fanoušci chtějí, aby se nám dařilo. V Premier League se za stavu 1:0 může stát cokoli, když vezmete v úvahu, v jaké jsme byli fázi, není divu, že tam byly nervy. Hráči o vítězství bojovali a díky němu můžeme jít dál.

Wesley Fofana nám hodně chyběl. Je to jeden z hráčů, kteří byli nějakou dobu mimo hru. Je fyzicky zdatný, odvážný s míčem a dělá to, co mu jde dobře v pokutovém území, což je napadání míče. Díky němu jsme vyhráli.
Musíme se jen soustředit na hru. Nemůžete ovlivnit, jaký je hluk venku. Je to pro nás [v úterý] obrovský zápas a obrovská příležitost. Musíme o ni bojovat.”

Emoce po zápase?

“Z vítězství máme určitě radost. Máme za sebou těžké období. Mám radost za hráče i fanoušky, protože jsme museli trpět. Začali jsme dobře, vytvořili jsme si několik příležitostí, ale hrát proti Leedsu je těžké, protože hrají s vysokou intenzitou. Dali jsme gól a pak jsme ve druhém poločase měli co ztratit, což je pochopitelné vzhledem k tomu, jakou jsme měli sérii.”

Zlomový bod?

“Jsou to pěkné tři body. Důležité tři body. Je to dobré pro sebevědomí a morálku. Kluci se trápili, protože jim na tom záleží. Příznivci trpěli také. Výhra nám dává šanci zotavit se na úterní důležitý zápas.”

Jsou hráči stále s vámi?

“Musí se projevit ve výhrách. Mluvit je levné. Výsledky nebyly dostatečně dobré a to je moje odpovědnost. Musíme se snažit zlepšit a vyhrávat. To je naše práce.”

Chilwell zpátky na vrcholu?

“To je to, o čem jsem mluvil, ale na tom nezáleží když prohráváte. Wesley, Ben, Raheem, všechny tyhle kluky v Premier League budujete. Ben byl v průběhu týdne stále silnější a silnější a myslím, že dnes ovlivnil zápas opravdu velkým způsobem.”

O zlepšení Koulibalyho

“Někdy není snadné přistát a rovnou běžet. Není to tak jednoduché. Je to skvělý, starostlivý chlap. Myslím, že cítil podporu Wesleyho s Benoitem a projevil klid, který byl pro nás důležitý.”

O proměňování šancí

“Je to kombinace mnoha věcí. Trefíme břevno, brankář vychytá souboj jeden na jednoho, Wesley netrefí hlavu. Důležité je dobře útočit.”

Jak je to pro vás tato výhra duležitá?

“Určitě je to lepší než opak. Mám radost za hráče a fanoušky, protože oni jsou ti nejdůležitější lidé. Pokud se nepodaří dosáhnout výsledků, přijímám odpovědnost.”

Wesley Fofana byl zvolen hráčem zápasu, zde jsou jeho slova pro BBC Sport

“Ne nervy, ale vzrušení z výhry, fanoušků a klubu. Je to těžká situace, ale všichni v klubu jdou za vítězstvím. Včera jsme na tréninku pracovali na standardních situacích a dnes jsem z ní jeden gól vstřelil. Je to dobrý pocit.
Není to problém [být střelcem gólu]. Každý hráč je útočník nebo obránce. Dnes jsem to já, ale v jiných zápasech může skórovat každý hráč.”

544 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 544 komentářů