Tisková konference Grahama Pottera před sobotním zápasem s Leeds United

Graham Potter vystoupil v pátek odpoledne na tiskové konferenci před sobotním zápasem.

Týmové novinky

“Thiago bude mimo kolem šesti týdnů. Mendy dělá pokroky. N'Golo dnes poprvé naplno trénoval, ale bude potřebovat čas. Mason má problémy s podbřišní oblastí, takže bude zítra chybět. Reece má zatuhlý stehenní sval, takže si u něj nejsme jistí.”

O nové smlouvě pro Mounta

“S Masonem se mi pracovalo skvěle. Pokud jde o smlouvu, je to mezi ním a klubem. Já jsem hlavní trenér, takže se soustředím na to, abych pomohl hráčům se zlepšovat. Na to se soustředím.”

O nekvalifikování se do evropských pohárů

“V žádném případě si nemyslím, že by pro nás bylo pozitivní nebýt v evropských pohárech. Klub, který má ambice a touhu soutěžit. V tuto chvíli tam nejsme (v evropských pohárech), a na tom musíme zapracovat.”

O trénincích které se nepromítají do výsledků

“Každý den vidíme spoustu pozitivních věcí, které se však nepromítly do výsledků.”

Nějaká povzbuzující slova?

“Takový je vždy přístup, ale někdy se takové věci stávají. Premier League je nejlepší liga na světě, protože každý může porazit každého. Soustředíme se na to, abychom byli pozitivní. Tento týden jsme bojovali, abychom se dobře připravili a mohli podat výkon, se kterým budou naši příznivci spokojeni.”

O intenzitě s jakou hraje Leeds

“Víme, že Leeds od té doby, co je v Premier League, hraje intenzivně. Jsme si toho vědomi. Musíme podat dobrý výkon a bojovat o body.”

O šířce kádru

“Jsme trenéři a naší prací je pracovat s hráči, které máme. Nálada byla tak dobrá, jak jen vzhledem k výsledkům může být. Všichni uznáváme, že máme na víc, a hráči jsou natolik upřímní, že uznávají, že mají na víc. Všichni bojujeme a musíme to ukázat na hřišti.”

O podpoře vedení

“Podpora tam stále je a já jsem s nimi mluvil. Ale nebudu se za to schovávat. Výsledky nebyly dostatečně dobré.”

O fanoušcích

“Fanouškům na klubu záleží a jejich reakce jsou pochopitelné. Bolí je to a nás také. Děkujeme jim za podporu. Když prohrajete s týmem, který je na dně tabulky, očekáváte negativní reakci. Nedali jsme jim dost důvodů, aby se na tým těšili.”

O psychice v týmu

“Každý tým má chvíle, kdy je to těžké a chvíle, kdy se mu daří. Musíme dál pracovat, držet při sobě a věřit, že to můžeme zvrátit.”

O zodpovědnosti za výsledky

“Výsledky jsou výsledky a trenér je za ně zodpovědný. Takže je musíme zlepšit. Musíme se podívat na výkonnost týmu a pak snad dosáhnete lepších výsledků. Není to exaktní věda, ale je to její oblast.
Jako hlavní trenér to musíte vzít na svá bedra. Je to obrovská zodpovědnost. Výsledky nebyly dost dobré a my to uznáváme. Musíme se zlepšit a začíná to u mě.”

O vypořádávání se se zvyšujícím se napětím
“Upřímnou odpovědí je, že to příliš nevnímáte. Beru to postupně, soustředím se na další věc. Překonáte dny a týden. Bojujeme o zlepšení. Mluvit je jedna věc, musíme to dělat na hřišti.”

O vzdání se svých zásad za účelem vítězství

“Nejdůležitější je, že Chelsea může zítra vyhrát. To je nejdůležitější. Je snadné říct: udělej něco jiného a vyhraješ. Vždycky je tam nějaký myšlenkový postup, ale nejsou tam žádné záruky. V tom je krása fotbalu. Musíte bojovat a pochopit, že když jste v těžké chvíli, musíte držet pohromadě a tvrdě pracovat. Dáme do toho všechno a pokusíme se vyhrát.”

83 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 83 komentářů