Wigan 2 - 3 Chelsea

Aktualizováno: Znovu infarktová záležitost. Znovu vítězný gól v nastaveném čase, znovu velice vyrovnané utkání. A díky bohu si znovu odvážíme tři body aneb na JJB Stadium nikdy nemůžeme vyhrát normálně…

Srpen 2005– střídající Crespo dává v 93. minutě gól a my získáváme v prvním zápase sezóny všechny body.

Jako přes kopírák akce o rok a půl později. Až na změněné sestavy, jiné počasí a jinou konstelaci hvězd. Chelsea totiž věděla, že musí vyhrát, protože zvěsti o Ronaldově představení se roznesli z Birminghamu velice rychle. (O bláznivém dni na Emirates Stadium nemluvě.)

Nedá se říci, že Chelsea by měla převahu. Spíše naopak. Wigan ukázal, kdo je tu panem domácím a Chelsea měla co dělat, aby se dostala přes jejich napadání rozehrávky.

Ale první šance přišla z našich kopaček. Jak se zdá, po odchodu crespa našel Robben jiného dobrého par?áka. Tím je Salomon Kalou, kterému slouží hlavně jeho rychlé nohy. Drogba pro tento zápas vzal na svá bedra úlohu „starce“, který radí svým mladým, žákům. Styl rady vezmeme jako ideální přihrávky, které rozdával do všech stran.

Potěšující je, že do formy se dostává Ashley Cole. Běhal jako před deseti lety a bránil velice svědomitě. Na pravo Michael Essien si počínal na jedničku. Naše eso bránilo s přehledem, ale jeho defenzivní povinnosti mu chvíli zabránily v útočení. Pak se ale Míša osmělil a běhal po pravé čáře tam a zase zpátky.

Ve třinácté minutě skvělě hrající Robben naservíroval dokonalou přihrávku Lampardovi, který nasadil Kirklandovi jesle a my se dostali do vedení. Arjen na pravé straně perfektně podržel míč, nic neuspěchal (jako to má ve zvyku), a pak levačkou přes obránce Wiganu poslal míč k Frankovi.0:1!

Tím jsme se malinko dostali na koně, ale žádný zázrak to nebyl. Wigan dobře odebíral odražené míče a často napadal Chelsea, zalezlou v devíti lidech před pokutovým územím.

Ve třicáté minutě se zapsal do statisky střelců Kalou. Robbenův roh mu přesně sedl na pěšinku a brankář Kirkland si na míč ani nešáhl. Vedeme 2:0, zdá se, že je dokonáno…

Jenže Wigan je jeden z nejvíce houževnatých týmu v PL (bodej? by ne, je plný Angličanů). chelsea sice hrála s lehkostí, ale za to se míče skoro nedotkla. Wigan tlačil a v druhé minutě nastavení nám všem poklesla ústa…

Boulahrouz zfauloval Heskeyho a Wigan si stavěl míč ke standardní situaci. Byla kopnuta a Heskey sám nasměroval míč přesnou hlavičkou za Hiláriova záda. Wigan se vrací do hry a hráči odcházejí do šaten…

Druhá půle byla naprosto fifty – fifty. V 53. minutě dal krásný gól Salomon Kalou, ale bohužel z ofsajdové pozice. V 75. minutě nás za naši neschopnost potrestal Heskey. Boulahrouz se  s ním totiž zaběhl až za bránu, a míč mezitím nacentroval před bránu jiný z domácích hráčů a Heskey znovu pokořil Henriquea. Cole se dožadoval o odpískání ofsajdu, ale marně. Velice nepřehledný, ale hezký na pohled, gol srovnal stav na 2:2.

Za chvíli Mourinho střídá a na trávník posílá Ševčenka s Mikelem, odchází Claude s Boulahrouzem. Takže hrajeme de facto na dva obránce, protože Essien ještě úplně nekonvertoval a zbyli jen Carvalho s Colem, kteří si takhle v duu vedli na výbornou.

Ale že by zase Chelsea ukamenovala útokem domácí, se také nedá řici. V 86. minutě se Kirkland vytáhl k akrobatickému zákroku, aby vyškrábl Carvalhovu hlavičku.

Rozhodčí nastavil čtyři minuty (i když nakonec se hrálo asi šest a půl) a Arjen Robben si vzpomenul na svého dobrého přítele, který se teď vyhřívá někdě na dovolené. Byl to Crespo, jak už jsme řekli, díky kterému jsme tu minule vyhráli a Robben na sebe vzal tu zodpovědnost letos.

Naběhl si zprava a takovou „ucmrnděnou“ střelou k pravé tyči překonal brankáře, který vůbec nečekal, že by Arjen mohl vypálit. 3:2 a mladý Holanďan šílý!

Nakonec jsme tedy získali tři body, i když jsme určtě vyplýtvali daleko více sil než Man Utd. Na koledu přivítáme ten prokletý Reading, takže se určitě máme na co těšit. 

Wigan – Chelsea 2:3 (1:2)

Branky: 45. Heskey, 75. Heskey – 13. Lampard, 30. Kalou, 90. Robben.

ŽK: 72. Heskey, 90. Kilbane, 90. De Zeeuw – 44. Robben, 47. Boulahrouz, 68. Lampard, 86. Mikel.

Diváků: 22.077.
Rozhodčí: M. Dean

Wigan: Kirkland – Boyce, De Zeeuw, Hall, Baines – Johansson (72. Cotterill), Skoko, Landzaat (84. Wright), Kilbane – Heskey, Todorov (77. Teale).

Náhradníci:  Pollitt, Jackson, Wright, Teale, Cotterill.

Chelsea: Hilário – Essien, Boulahrouz (79. Ševčenko), Carvalho, A.Cole – Lampard, Makelele (79. Mikel), Ballack – Kalou, Drogba, Robben (90. Geremi).

Náhradníci: Hedman, Ševčenko, Mikel, Geremi, Bridge.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.