Preview: Wigan vs. Chelsea

Nejnáročnější část sezóny začíná. Sérii čtyř zápasů v krátkém časovém úseku Chelsea odstartuje na JJB Stadium, kde na ni čeká Wigan.

Latics do nového ročníku PL nijak dobře nevstoupili. Nejlepší forma je zastihla na přelomu října a listopadu, kdy vyhráli čtyři zápasy v řadě. Jinak ale sbírají spíše remízy a prohry. Říká se však, že druhý rok je pro nováčka v Premier League vždy nejtěžší, takže ambiciózní svěřenci Paula Jewella mohou být spokojeni s klidným středem tabulky – jsou na dvanáctém místě, i když pouhých pět bodů od sestupových vod.

Jak už bylo řečeno, období Vánoc je pro kluby anglické ligy vždy nejnáročnější. Hrají se čtyři zápasy v přibližně deseti dnech. Chelsea má to štěstí, že při tom nenarazí na ty nejsilnější kalibry. Nejdřív ji čeká na Štěpána Reading (Petr Čech už si stihnul vynutit u Mourinha volno a na Vánoce pojede domů do Plzně, takže žádné setkání s Huntem se nekoná), o čtyři dny později opět doma londýnské derby s Fulhamem a největší zkouškou bude utkání na Nový rok, kdy se Chelsea střetne v Birminghamu s Aston Villou.

Jewell: Těšíme se

Wigan čeká po Chelsea Manchester United, ale přesto manažer domácích Paul Jewell věří, že jeho tým z těchto zápasů pár bodů ukořistí. „Nemůžeme se toho bát, musíme se těšit. Hrajeme proti Chelsea, bude plný dům a zápas dávají v televizi, to kluky nakopne. Musíme se snažit a rok zakončit co nejlépe. Máme těžký los, ale uděláme, co budeme moct,“ říká Jewell.

Po Newcastleu a Evertonu nás čeká další soupeř s rozsáhlou marodkou. Nejvíce bude chybět asi útočník Henri Camara, který má poraněné koleno. Dále chybí McCulloch, Paul Scharner, Ryan Taylor, Antonio Valencia a Steve McMillan. Navrát Garyho Tealea je sice možný, leč nepravděpodobný.

V kádru Chelsea je najisto mimo stále jen Joe Cole. Otazníky se vznášejí nad Carlem Cudicinim a hlavně Johnem Terrym. Jet do Wiganu bez kapitána? To by asi opravdu nebylo nic příjemného…

Nominace týmů

Wigan: Kirkland, Jackson, Hall, Kilbane, Cywka, Johansson, Landzaat, Heskey, Boyce, Cotterill, Skoko, Baines, De Zeeuw, Wright, Webster, Todorov, Teale, Pollitt.

Chelsea: Hilário, Hedman, Cudicini, Geremi, Carvalho, Terry, Boulahrouz, Ferreira, A. Cole, Bridge, Lampard, Essien, Makelele, Ballack, Drogba, Shevchenko, Robben, Wright-Phillips, Diarra, Mikel, Kalou.

Wigan – Chelsea
Stadion: JJB Stadium
Výkop: 23.12.2006 18:15 SEČ
Rozhodčí: Mike Dean

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.