Rozhovor s Thomasem Tuchelem

Thomas Tuchel odhaluje přestupové priority a novou odpovědnost pod vedením Todda Boehlyho. Hlavní trenér Chelsea v Los Angeles poskytl obsáhlý rozhovor o prvních týdnech éry Todda Boehlyho, letním přestupovém období, podpisu Raheema Sterlinga a dalších.

O své nové roli v přestupech

Toto léto neuplynul den, aby Thomas Tuchel nemluvil s novým spolumajitelem Chelsea a dočasným sportovním ředitelem Toddem Boehlym. A předmět jejich diskuzí bývá stejný: přestupy. Boehly a Tuchel se společně snaží vybudovat kádr, který bude schopný v této sezóně vyzvat Man City a Liverpool o titul v Premier League, což není snadný úkol. „Jsme ve velmi intenzivním a úzkém vztahu, abychom dokončili podpisy a zlepšili tým. To (dohlížet na přestupy) není moje oblíbená věc a z dlouhodobého hlediska se musím soustředit na trénování, protože to je důvod, proč jsem tady. Ale v tuto chvíli je moje pomoc samozřejmě potřebná a žádoucí. Je nutné, abych zakročil a převzal tuto odpovědnost.“ říká Tuchel.

O Lukakovi

Byl to například Tuchel, kdo podepsal návrat Romelua Lukakua do Interu Milán na hostování necelý rok poté, co Belgičan přišel za rekordních 97,5 milionu liber. Němec ale trvá na tom, že by neměl problém s tím, že by Lukaku zůstal na Stamford Bridge, kdyby si to útočník přál.

„Nikdy se nekonalo setkání, kde bych řekl: ‚Chci toho chlapa pryč‘. Nikdy. Vždy jsem měl jasno: pokud zůstane, uděláme vše pro to, abychom ho dostali na lepší místo, abychom ho dostali do lepší kondice, zlepšili můj styl koučování, náš styl hry, abychom mu lépe seděli. Vždy byla možnost, že zůstane, ale Romelu jasně řekl, že chce odejít, a majitelé se rozhodli okamžitě.“

Tuchel dodává: "Jsem nešťastný, že jsme z něj nemohli dostat víc. Možná by to chtělo jen trochu více času. Trochu více kondice, jako je ztuhlost a adaptace v naší hře. Kdo ví? Ale to už nezjistíme. Jakmile Romelu vyjádřil svůj jasný názor na situaci a na stole bylo řešení, majitelé se rozhodli a měli mé požehnání.“

Lukakuův odchod je zatím jediným velkým odchozím obchodem Chelsea, ačkoli Blues ztratili Antonia Rudigera a Andrease Christensena na bezplatných přestupech dříve v létě do Realu Madrid a Barcelony.

O Přestupech

„On (Boehly) žádá o stanovisko,“ vysvětluje Tuchel. „Má také hráče, které má rád, a jsou mu nabídnuti hráči. Existuje jakýsi seznam, ale nikdy neexistuje seznam, kam vložíte šest jmen a řeknete: přiveď mi tyto hráče, nebo já končím. Nikdy jsem takhle nepracoval. Ale samozřejmě, pozice jsou jasné a profily jsou jasné.“

O Sterlingovi

Někteří hráči jsou přirozeně považováni za větší priority než jiní, jako třeba Raheem Sterling. Anglický reprezentant se v úterý oficiálně připojil k Chelsea v hodnotě 47,5 milionu liber od Manchesteru City a Tuchel je nadšený, že může přidat 27letého hráče do svého útoku.

„Na tu pozici byl absolutní jedničkou. Hned jsem dal jeho jméno Toddovi,“ říká Tuchel s úsměvem. „Pokaždé, když jsme proti němu hráli… bylo to hrozné, hrozné! Hlavním bodem je jeho intenzita a množství opakování intenzity, kterou dodává. V tom je v posledních letech prostě vynikající. On je to přesně to, co potřebujeme, abychom zvýšili úroveň našich hráčů, aby pochopili, co je potřeba. Tím jsme si tak jisti, a proto jsme byli jako první na seznamu."

O útoku

Sterling není přirozenou náhradou za Romela Lukakua, protože se jedná o velmi odlišné hráče. Zatím to vypadá, že se Chelsea nesoustředí na to, aby přivedla další devítku. Jejich zájem o Cristiana Ronalda skončil a Tuchel věří, že existuje několik možností, jak vést jeho útok.

„V tuto chvíli máme Tima (Wernera) jako devítku, máme Kaie (Havertze) jako devítku, máme Michyho Batshuayiho jako devítku, máme Armanda Broju jako devítku, Raheema Sterlinga jako devítku, možná, a uvidíme, jak se věci vyvinou.

„Myslím, že právě teď není první prioritou získat dalšího velkého útočníka. Myslím, že máme dostatečnou intenzitu, schopnost dávat góly a pohyblivost, abychom to kompenzovali. Jdeme odtud. Nejprve se musíme zaměřit na různé oblasti a možná uvidíme později.“

Tuchel má rozhodně zájem o Roberta Lewandowského, který by měl letos v létě opustit Bayern Mnichov. Barcelona tvrdě tlačí, aby podepsala 33letého hráče, ale zatím nebyla schopna zafinancovat smlouvu s jedním z nejlepších evropských střelců.

„Nemyslím si, že máme šanci, ale pokud ano, je jedním z nejlepších devítek,“ říká Němec."Ale nemá smysl se vyjadřovat k hráčům jiných klubů a já to nezačnu dělat.

O dalších posilách

„Prioritou není pozice devět, podepsali jsme Raheema, který měl největší prioritu a to mě dělá velmi, velmi šťastným. Možná přijde něco bláznivého, nevím, možná se do toho zapojíme, možná ne. Priorita tu momentálně není.“

„Potřebujeme nějaké střední obránce – alespoň dva, kteří nahradí Andrease a Toniho. V současné době máme v týmu Azpiho (Cesara Azpilicuetu) a počítáme s ním, ale probíhají jednání o jeho osobní situaci a je možné, že nás opustí. Myslím, že s Thiagem (Silva) uprostřed, Tonim nalevo a Azpim nebo Andreasem (vpravo) jsme měli nejlepší zadní trojku na světě. Ne mnoho týmů hraje se zadní trojkou, ale tohle byl fantastická zadní trojka.“

„Trevoh (Chalobah) pak nastoupil a sehrál obrovskou roli. Potřebuje se zlepšit a převezme zodpovědnost. Doufejme, že se to podaří. I přesto potřebujeme široký kádr, jinak nebudeme konkurenceschop­ní.“

V následujících týdnech nečeká Tuchela ani Boehlyho žádný oddech. I poté, co budou podepsaní nový hráči, tak k vyjednávání o nových smlouvách, což se bude týkat N'Gola Kantého, Jorginha, Masona Mounta a Reeceho Jamese.

Tuchel veřejně přiznal, že si nepřeje další období nejistoty visící nad dvěma klíčovými hráči v jeho týmu a doufá, že se podaří najít řešení ohledně jejich budoucnosti.

1373 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 1373 komentářů