Příběh ságy Terryho a Bridge po letech

Je veřejně známo, že Wayne Bridge patři mezi mé oblíbence a proto jsem se rozhodl trochu oprášit příběh z roku 2009. V tomto příběhu sehrál důležitou roli i jeho spoluhráč, legenda Chelsea a opravdový fotbalista John Terry. Telenovela, která nemá obdoby.

Začátky a kamarádství

Psal se rok 2009, kdy se stal „skandál“, který se vlastně oficiálně nikdy nestal. Hlavní aktéři: John Terry, Wayne Bridge a Vanessa Perroncel, tehdejší Bridgeova přítelkyně a matka jejich syna. Dál tento příběh všichni známe. Právě v roce 2009 vyšlo najevo, že John Terry měl poměr s Vanessou, což Vanessa dodnes horlivě popírá a údajně má i tištěné omluvy a právní dokumenty. Kde je ale pravda? I po tolika letech zůstávají fakta a fikce pevně propletené. Terry a jeho bývalý přítel a spoluhráč z Chelsea Wayne Bridge se v té době ocitli v centru jednoho z největších skandálů anglického fotbalu.

Takže jak to začalo? Vanessa Perroncel se s Bridgem seznámila v roce 2004, který byl tenkrát na vrcholu svých sil a za 7 miliónů liber přestoupil do Chelsea. Bridge a Vanessa spolu byli pět let a během té doby si vytvořili blízké přátelství s mužem, jehož není třeba blíže představovat. Z vyrůstání v relativní chudobě ve východním Londýně a ze začátku jako stážista YTS za 48 liber týdně se Terry vypracoval na kapitána Anglie, kapitána Chelsea a jako jeden z mála měl otevřené dveře k samotnému majiteli, který s ním konzultoval taktiku, spoluhráče, potenciální podpisy a dokonce i manažery. Takový Mbbapé z Londýna.

Jaké to asi muselo být pro mladého muže, jako je Bridge, který přijel z ospalého Southamptonu a vstoupil do Terryho světa? Ti, kteří Terryho znali, počítali s tím, že se od mládí trochu změnil. Nebyly to ani tak peníze, jako spíš kontrola, kterou si získal. Terry se ve svém mladém věku stal ikonou Chelsea, která měla obdiv a pověst. Už tenkrát Carlo Ancelotti prohlásil, že z Terryho se sranda nedělá a že neví, jestli se ho hráči bojí. Když se Terry dostal na fotbalový vrchol, na nějakou dobu se stal populární postavou i v médiích. Byl vždy přátelský a měl přímou odpověď na přímou otázku. Měl, ale i osobní problémy. Koncem roku 2009 byl jeho otec, Ted, přistižen, jak dodává kokain tajnému reportérovi News of the World. Následující měsíc ty samé noviny natočily Terryho Jr, jak přijímá 10 000 liber za soukromou prohlídku tréninkového hřiště Chelsea u kterých tvrdil, že jdou na charitu. V roce 2009 přišla nabídka od Manchesteru City ke které se Terry vyjádřil následovně – „V roce 2009 za mě nabídli 29 milionů liber a Chelsea to odmítla. Měl jsem kvůli tomu schůzku s Romanem (Abramovičem). Řekl jsem mu, že pokud klub nabídku přijme, tak mi dávají jasně najevo, že o mě nestojí.“ Terry si následně vyjednal smlouvu na 170 tisíc liber týdně. V létě roku 2009 se Bridge a Perroncel rozešli a Bridge přestoupil do Manchesteru City. V určitém okamžiku poté, Terry začal Vanessu Perroncel spolu s jejím tříletým synem Jaydonem navštěvovat v jejich domě v Surrey. V rozhovoru pro The Observer a v každém dalším rozhovoru, který o této záležitosti poskytla, byla Perroncel jednoznačná: dvojice byli přátelé, nic víc.

Údajná zrada a skandál

Britský tisk nikdy nepotřeboval mnoho záminek, aby zveřejnil drby o celebritách. Zde však byly dva přitěžující faktory. Senzační zprávy o manželské nevěře Tigera Woodse před několika měsíci vyvolaly ve veřejnosti chuť na další sportovní skandál. Najednou se po internetu jako oheň šířily zvěsti o chystaném příběhu, který se týkal Terryho soukromého života. „JOHN TERRY PODVÁDÍ ŽENU“ zněl titulek na první straně Daily Mirror a podobné titulky začaly následovat. „Mým hlavním zájmem je blaho mého syna“ uvedl Bridge v prohlášení vydaném prostřednictvím svého právníka a Terryho manželka Toni odletěla s tříletými dvojčaty do Dubaje. Dá se říct, že nastala velká dávka sympatií k Bridgeovi. Desítky hráčů mu poslaly podpůrné zprávy. Dokonce i šatna Chelsea, formálně loajální svému kapitánovi, byla hluboce rozdělena. Ke skandálu se vyjádřil i Bridgeův spoluhráč Carlos Tevéz: „Kdybyste se choval jako [Terry] v Argentině, byl byste mrtvý. Podle mého názoru nemá Terry žádný morální kodex kvůli tomu, co udělal. V mém sousedství, když to uděláš, přijdeš o nohy.“. I na Perroncel se vyřádily bulvární deníky. Takový Daily Mail bez důkazu prohlásil, že vystřídala alespoň sedm hráčů z Chelsea. Perroncel časem prohlásila: „Nevěděla jsem, co říct, nebo udělat. Bylo to hrozné. Mám tříletého syna, který o tom bude časem číst. Je to všechno vymyšlené, ale nemůžete se bránit. Co můžete dělat?“. Následovaly vtipné fotografie a tweety jako: "John Terry skóroval častěji venku než doma.“.

Anglická reprezentace a nepodání ruky

Pro Fabia Capella, anglického manažera, který stavěl tým pro mistrovství světa v Jižní Africe, to byla obrovská komplikace. Capello se zotavoval po operaci kolene, když se příběh provalil. V Anglii se začalo diskutovat o tom, co by se mělo stát s jeho kapitánem a jeho druhou volbou na levého obránce. Fotbalová asociace nechala rozhodnutí čistě na Capellovi a ten 5. února rozhodl, že bude Terry zbaven kapitánské pásky. Bridge i přesto o několik týdnů ukončil reprezentační kariéru s tím, že přítomnost je neudržitelná a potenciálně rozdělující. Pozornost se nyní obrátila k sobotnímu polednímu utkání mezi Chelsea a Manchester City, ve kterém se dvojice střetne poprvé. Málokdy, pokud vůbec někdy, byla příprava na zápas zahalena intrikami mimo hřiště. Jedna sázková kancelář nabídla kurz 7–2 na každého hráče City, který odmítne potřást Terryho rukou, a 10–1 na to, že jeden z hráčů obdrží kartu, pokud se navzájem zfaulují. I fanoušci na Stambord Bridge byli rozpolcení. Co se při nástupu obou týmů stalo už víme, Terry nabídl ruku a Bridge to ignoroval. Na Terryho se ozývalo i neustálé bučení. City tenkrát vyhrálo 4:2, což bylo jejich první vítězství na Stamford Bridge po 17 letech. Zúčtování dokončeno, čest uspokojena, nebo alespoň to, co z ní zbylo.

Závěr a traumata

Postupem času začala Terryho sestavená mediální strategie – neříkat vůbec nic, počkat vhodnou dobu, než se bouře přežene – přinášet ovoce. V Dubaji došlo k usmíření s jeho manželkou a paparazzi vše dokumentovali. Poté, co v březnu Anglie zvítězila 3:1 nad Egyptem, Terry konečně prolomil mlčení a prohlásil, že krize skončila. „Na to všechno teď musíme zapomenout. Doufám, že za vším uděláme tlustou čáru.“. Terry měl samozřejmě tu výhodu, že za sebe nechal mluvit své výkony na hřišti. Zhruba ve stejnou dobu, kdy byl Terry znovu kapitánem Anglie, se Bridgeova kariéra začala zastavovat. V létě 2010 dal Roberto Mancini jasně najevo své záměry, když podepsal Gaëla Clichyho a Aleksandra Kolarova na jeho pozici. V roce 2014, po hostováních ve West Hamu, Sunderlandu, Brightonu a Readingu, Bridge ukončil kariéru. Po letech se Bridge k celé kauze vyjádřil – „Největším zklamáním na tom všem, je to, že jsem pravděpodobně slavnější tím, že někomu nepodávám ruku, než tím, že hraji fotbal. Zažívám týrání, když chodím po ulici. Stále si myslím, že nikdo nezná celý příběh.“ Na Bridge se i po deseti letech stále křičí slova „John Terry ti klátil ženu“ pokaždé, když se prochází kolem stadiónu bluesmanů, nebo když zveřejňuje fitness videa na sociálních sítích.

Do dnešního dne Terry k této kontroverzi prakticky nic neřekl. Jeho blízcí trvají na tom, že pokud jde o něj, nic z toho se nikdy ve skutečnosti nestalo. Po ukončení kariéry v roce 2018 byl jmenován asistentem trenéra Aston Villy a momentálně dělá konzultanta v Chelsea a stále žije v Surrey s Toni. Sotva co by kamenem dohodil, je domov, který donedávna sdílel i Bridge se svou novou manželkou Frankie. Podle více zdrojů spolu oba muži stále nemluví.

847 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 847 komentářů