Šéf jménem Jose Mourinho

Jose Mourinho je generál a toho všichni musí poslouchat. Když se tak nestane, je zle. Konfliktní člověk? „To jsem,“ přiznává portugalský trenér.

Musí být tvrdý, kdyby nebyl, neuměl by si poradit s kádrem plných hvězd. Stačí připomenout stížnost Ricarda Carvalha, že nehraje. Mourinho se z něj neposadil na zadek a důrazně odsekl: „Ricardo by si měl udělat IQ-test.“

Co by se stalo, kdyby ho hned v utkání s Arsenalem prosadil do základní sestavy? Vznikl by problém, kterého by pak chtěli využít všichni střídající hráči. „Konflikty? Miluju je!“ prohlašuje Jose Mourinho.

Za svůj krátký trenérský život si jich užil až až. Dá se říci, že jsou jeho koníčkem. „Správný šéf musí milovat konflikty a já nejsem vyjímkou,“ říká. „Umím si poradit s každým problémem, který se vyskytne.“

Tím dává najevo, že na něj si jen tak nikdo nepřijde. „Hráči si u mě stěžovat nemůžou, jen já vím, co je dobré a co ne. Například Carvalho je pro nás velice důležitý, ale momentálně ve středu obrany operují Gallas s Terrym a ti jsou v současné době lepší než on,“ uvedl.

„Mám zmapovanou celou Chelsea. Od juniorů, rezervu až po A-tým. Je radost pracovat na Stamford Bridge a přitom si vybírat z tak širokého kádru. Ale jen ten správný šéf postaví nejsilnější jedenáctku,“ uzavřel Jose Mourinho.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.