Mourinho se omluvil Johnsonovi

Manažer Chelsea José Mourinho po utkání s Evertonem, které jsme vyhráli 3–2, nařkl soupeřova útočníka Andrewa Johnsona zfilmování. Druhý den na to vyzval liverpoolský tým Mourinha k tomu, aby se omluvil. Ten tak již učinil.

Když Johnson v zápase upadl v pokutovém území Chelsea, José Mourinho vyletěl z lavičky jako diví a okamžitě žádal po hlavním sudím žlutou kartu. Arbitr Halsey však zachoval klidnou hlavu a čtvrtý rozhodčí měl co dělat, aby portugalského stratéga uklidnil. Dokonce zasáhl i protějšek David Moyes a chtěl, aby se Mourinho podíval na videozáznam.

Neklidný Mourinho si po zápase sice ulevil, když se Blues povedl neopakovatelný zvrat, ale na Johnsonovi nenechal ni? suchou. Na tiskové konferenci ho obvinil z nafilmování pádu.

Everton za pár hodin již sepisoval oficiální stížnost na Josého Mourinha, kterou zaslal Anglické fotbalové asociaci a zároveň vyzval manažer CFC, aby se omluvil.

„Po shlédnutí videa musím uznat, že Andy Johnson ten pád nenafilmoval. Sudí Halsey odvedl výbornou práci,“ citovala Mourinha všechna britská média. „A především chci zdůraznit, že k manažeru Davidu Moyesovi a jeho svěřencům mám obrovský respekt.“

„Totožná slova musím použít rovněž u Johnsona, který je vynikající a nikdy jsem proti němu nic neměl. Narozdíl od manažerů, kteří byli více ostřejší na mé hráče,“ pokračuje.

„Andy se pokoušel Hiláriovi vyhnout, a proto si celý Everton zaslouží moji omluvu,“ přiznal svoji chybu José Mourinho.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.