Mourinho: Nehrajeme podle mých představ

V posledních pěti zápasech mají Mourinhovi hoši v Premier League bilanci 3 výhry a 2 remízy. Chelsea v nich navíc nepředvedla nějak oslnivé výkony a urvat body se povětšinou povedlo bojovností a odhodláním.

To také José Mourinha vedlo k zamyšlení, zda The Blues předvádějí výkony, které by odpovídaly kvalitě kádru, který má na Stamford Bridge k dispozici. Paradoxem je, že z posledních pěti utkání Chelsea hned třikrát prohrávala, ale vždy dokázala minimálně vyrovnat a proti Evertonu vybojovala dokonce všechny tři body.

Dokazuje to tak velkou vnitřní sílu týmu a je jedno, zda se podařilo vyrovnat ze standardní situace nebo po krásné akci či střele jakou předvedli Lampard s Drogbou proti Toffees. „Když vám to na hřišti dvakrát nejde, musíte hrát aspoň ‘nějak‘,“ uvedl Mourinho. „My se tak snažíme hrát v tomto okamžiku.“ A je štěstí, že náskok na Manchester United je jen dva body.

Zda-li to bude stačit i po zbytek sezony si nikdo netroufá odhadnout, přestože z kabiny se ozývají povzbudivé hlasy. Chelsea by měla daleko více dominovat a pomoci by mohl i nyní zraněný Joe Cole. „Když se daří, jde vše jinak. Předvádíte skvělý fotbal, střílíte spoustu branek. Ale nám se tolik nedaří,“ uznává Mourinho.

Pozitivní je, že i přes předváděnou hru stále sbíráme povinné body. Za ztrátu můžeme považovat utkání s Arsenalem, ale ten to na silné týmy jednoduše umí. Vyzdvihnout se dají i výkony jednotlivců. Především Michael Essien – muž s buvolím výrazem – předvádí letos úctyhodné výkony. Letos si již vyzkoušel post obránce jak pravého, tak stopera.

Nicméně, několik hráčů výkonnost Chelsea brzdí, mezi ně patří i Andrej Ševčenko, ale o něm už řeč byla. Uvědomil si to i samotný Mourinho: „Dával jsem mu celou mou podporu, ale teď si zaslouží šanci i jiní. Je jen na něm, jak se s tím vypořádá.,“ pronesl po utkání s Evertonem. Svými výkony neudivuje ani Ballack, ale aspoň střílí důležité branky hlavně v době, kdy se týmu nedaří.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.