Mourinho přivede do Chelsea stopera

Jak už jsme na těchto stránkách před nedávnem avizovali, Chelsea se v lednu posílí ještě o jednoho středního obránce. José Mourinho naznačil, že cítí při absenci Johna Terryho mezeru v kádru, a proto je nutné udělat zásah.

V neděli nemohl kvůli zranění zasáhnout do utkání s Evertonem kapitán John Terry. „Přitom v minulé sezoně nevynechal takřka žádné střetnutí,“ podotkl José Mourinho. Na pozice stoperů se tak musela postavit dvojice Boulahrouz – Carvalho. Obrana sice inkasovala dva góly, ale po dvou zabijáckých střelách Lamparda a Drogby Chelsea zvítězila 3–2.

Přesto manažer José Mourinho vycítil slabinu právě ve střední obranné linii. Na lavičce totiž nebyl jediný klasický stoper, který by v případě zranění mohl Carvalha a Boulahrouze nahradit. Spekulovat se akorát dá o Geremim a na lavičce sedícím Ferreirou, kteří by se mohli z pravé strany přesunout do středu.

„Asi bylo riskantní zahájit sezonu jen se třemi středními obránci,“ připouští Mourinho, který v předešlých letech disponoval Terrym, Carvalhem, Gallasem a Huthem. Čtvrtý stoper zkrátka chybí, tudíž je zřejmé, že Chelsea bude v lednovém přestupním termínu nakupovat.

Původně jsme byli seznámeny s tím, že by měl z Barcelony přijít Lilian Thuram. Tahle volba však padla. Ve hře jsou rovněž neznámí němečtí a belgičtí obránci. Nicméně pokud Chelsea opravdu někoho koupí, nebude to podle posledních informací žádné hvězdné jméno. „V minulém ročníku se čtvrtý stoper dostával do hry jen zřídka,“ vysvětluje portugalský manažer svůj tah.

Půjde zkrátka o čtvrtého stopera, který by zasáhl do hry jen v případě absence tří současných středních obránců. Takže určitě na Stamford Bridge nezavítá Kompany, jak by si mohlo několik lidí myslet…

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.