Drogba: Tenhle gól nám vyhraje titul

Útočník Didier Drogba se na dálku posmívá Alexu Fergusonovi a Manchesteru United s prohlášením, že jeho parádní branka z duelu s Evertonem napomůže Chelsea získat titul.

Běžela 87. minuta utkání Everton – Chelsea, stav byl nerozhodný 2–2. Po dlouhém nákopu gólmana Hilária, který jemně prodloužil Ševčenko, si Drogba zpracoval míč na prsa a poté jej z více než třiceti metrů neskutečně napálil do branky.

Bouřlivá oslava mohla začít. The Blues získali veledůležitou výhru a stáhli náskok vedoucího Manchesteru United již jen na dva body. „Byl to nejkrásnější gól, který jsem kdy vstřelil,“ popsal svoji radost sám úspěšný střelec.

„To, že jsme vstřelili takové výstavní branky, vypovídá o našem sebevědomí a naší pohodě v klubu. Momentálně si ohromně věříme, máme na to porazit kohokoliv.“

Radost ze zisku tří bodů byla pár hodin poté ještě umocněna zaváháním lídra tabulky Man Utd, který nečekaně prohrál na půdě tápajícího West Hamu 0–1. „Vím, že jsme ukázali, že znovu chceme titul a v Manchesteru to musí vědět také.“

„Ještě před týdnem jsme ztráceli osm bodů, teď už jenom dva. Neděle byla bez diskuzí nejdůležitějším dnem v boji o titul, psychická výhoda je na naší straně,“ ještě dodal současný nejlepší střelec Premier League, který má na kontě již deset úspěšných zásahů.

V zápase rovněž zablikala střelecká hvězda osmadvacetiletého Franka Lamparda, který svojí 77. trefou v dresu Chelsea překonal klubový rekord mezi záložníky, jenž do této chvíle držel legendární Dennis Wise.

„Je to pro mě něco výjimečného. Překonat hráče takových kvalit, jakým byl Dennis Wise, je momentálně mým nejcennějším úspěchem. Navíc jsem to stihl rychleji než on,“ dodává na závěr s úsměvem. Jen tak dál…

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.