Report: Tottenham - Chelsea FC 0:1

© chelseafc.com

Hráči Chelsea si dnes večer na pôde Tottenhamu zabezpečili pohodlný postup do finále EFL Cupu. O jediný presný zásah v odvete sa postaral náš obranca Antonio Rudiger a celkové skóre 3:0 z oboch zápasov hovorí o tom, že sme si postup jasne zaslúžili.

Zverenci Antonia Conteho mali dnes večer pred sebou veľmi náročnú úlohu. Pokiaľ chceli pomýšľať na účasť vo finále Carabao Cupu, museli zmazať dvojgólové manko z minulotýždňového stretnutia na Stamford Bridge.

Talianskemu trénerovi chýbali dôležití hráči zo základnej zostavy ako Son či Dier. Prvú obrovskú gólovú šancu v dnešnom dueli mal na kopačke Romelu Lukaku už v 12. minúte, avšak s jeho prudkou strelou si gólman Gollini parádnym zákrokom poradil.

Diváci na Tottenham Hotspur Stadium sa prvého gólu v zápase dočkali o niekoľko okamihov neskôr. V 18. minúte kopali hosťujúci hráči roh, Antonio Rudiger vyskočil najvyššie a poslal loptu za chrbát Golliniho. Pre hráčov Spurs bolo celkové semifinálové skóre 0:3 takmer neriešiteľnou situáciou.

V 32. minúte sa do dobrej príležitosti dostal Harry Kane, avšak pri rohovom kope domácich by potreboval ešte o niečo dlhšie nohy, keďže na loptu nedočiahol.

Krátko pred polčasovou prestávkou sa o vzrušenie postaral Antonio Rudiger, keď fauloval útočiaceho Hojbjerga. Spočiatku to vyzeralo tak, že nemecký obranca zasiahol Dánove nohy v pokutovom území, avšak následné skúmanie situácie pomocou videa odhalilo, že faul prišiel ešte pred šestnástkou. Z následného priameho kopu Spurs nedošlo ku vážnejšiemu ohrozeniu brány Kepu.

V druhom polčase bolo hlavnou úlohou Tuchelovych zverencov dokráčať do finále anglického pohára. V 56. minúte predviedol dobrý nábeh do pokutového územia Lucas Moura, ale Kepa jeho gólovú šancu zlikvidoval. Hlavný arbiter Andre Marriner najskôr odpískal pokutový kop, ale po následnom vzhliadnutí videa sám usúdil, že náš gólman zasiahol najskôr loptu a o faule nemohla byť teda žiadna reč.

V 60. minúte sa Kepa znovu vyznamenal, keď bravúrnym zákrokom zlikvidoval hlavičkový pokus Emersona Royala.

V 64. minúte sa už podarilo domácim hráčom napnúť sieť Kepovej brány, keď španielsky gólman chybne rozohral na obsadeného Jorginha, ku lopte sa dostal Harry Kane a chladnokrvne poslal loptu do prázdnej brány. Opäť však gól neplatil. Došlo ku kurióznej situácii, keďže Kepa vybehol z brány, naším posledným hráčom bol Rudiger, ktorý sa v tomto prípade počítal za brankára a v porovnaní s naším druhým posledným hráčom sa nachádzal Harry Kane v momente Mourovej prihrávky v ofsajde.

Do konca stretnutia sme boli svedkami ešte niekoľkých náznakov gólových šancí, ale skóre stretnutia sa už nemenilo.

Zverenci Thomasa Tuchela si zabezpečili pohodlný postup do finále Carabao Cupu, v ktorom sa stretnú s jedným z dvojice Liverpool/Arsenal.

Tottenham Hotspur – Chelsea FC 0:1 (0:1)
Góly: 18. Rudiger
Žlté karty: -
Návštevnosť: 45 603
Rozhodca: Andre Marriner

Chelsea (4–4–2): Kepa; Azpilicueta ©, Christensen (Thiago Silva 66), Rudiger, Sarr; Mount (Ziyech 66), Jorginho (Loftus-Cheek 82), Kovacic (Kante 77), Hudson-Odoi; Lukaku, Werner (Alonso 66)

Tottenham (3–4–3): Gollini; Tanganga, Sanchez, Davies; Emerson Royal, Winks (Skipp 81), Hojbjerg, Doherty (Sessegnon 65); Lo Celso (Gil 71), Kane ©, Moura