Mourinho? Asi je nejlepší, říká Brückner

V rozhovoru pro deník Sport trenér české reprezentace Karel Brückner prozradil, že se rád dívá na hru Chelsea. Zároveň tak připustil, že manažer José Mourinho je v momentální době nejlepším koučem.

Máte například průběžné informace o Petru Čechovi? Sledujete jeho rekonvalescenci?

Sleduji to pozorně. A musím říct, že z toho mám velmi pozitivní dojem.

Myslíte si, že se dokáže vrátit do topformy, kterou měl před zraněním?

Podle mě tu sehraje pozitivní roli jeho výjimečný charakter. Jeho mentalita, cílevědomost, sebevědomí. Doba, kdy se dostane do topformy, proto může být velice krátká.

Čech působí v Chelsea, která je považována za jeden z nejlepších týmů světa. Když tak fotbalové zápasy sledujete, jaký klub hraje fotbal podle vašeho gusta?

Já se ale na fotbal moc nedívám.
Opravdu?

Fotbal v televizi si pustím málokdy. Naopak často si pouštím naše zápasy. Třeba rok, dva roky staré. Někdy záměrně, protože si chci připomenout výkon určitého hráče, a někdy prostě jen tak, abych dostal nějaký podnět.

Takže když v televizi běží například zápas Chelsea-Arsenal…

"… tak to jsem se teď díval. Na Chelsea se dívám rád. A na anglický fotbal vůbec. Když už tedy chcete, Chelsea hraje fotbal podle mého gusta.

Co se vám na její hře líbí?

Je tam dost progresivních znaků, které chápu. Ohromná kvalita a účelnost.

José Mourinho bývá v současnosti označován za nejlepšího trenéra na světě. Souhlasíte?

Asi jo, i když změřit se to tedy nedá.
To samozřejmě. Ale líbí se vám…

(skočí do řeči) …mně se teda moc nelíbí, ale jeho hra je pěkná. Třeba jejich bleskový přechod do útoku, kdy okamžitě hledají Drogbu. U nás se tomu říká hanlivě nakopávané míče, ale v jejich pojetí je to nebezpečná zbraň.

Líbí se vám i to, jakou má Mourinho image? Ostrý, kontroverzní, mírně arogantní…

Prostě takový je, ale mně se to nelíbí. A když říká, že to dělá proto, aby ochránil mužstvo? Tak to teda nevím. Co? (nesouhlasně pokyvuje hlavou)

Myslíte si…

…ale já tady zase nebudu kritizovat pan Mourinha. Já prostě takový nejsem, jsem stará škola – Vengloš, Ježek. Prostě doba, kdy bylo ve fotbale víc uctivosti a pokory.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.