Hráči Chelsea v reprezentacích part.2

V tomto přehledu se podíváme, jak se dařilo minulý týden svěřencům Tomase Tuchela ve svých reprezentacích. Kdo se gólově prosadil a kdo naopak zůstal zcela za očekáváním? Anglie se dvěma hráči Chelsea v základní sestavě udělala v pátek večer velký krok k postupu na mistrovství světa v Kataru. Billy Gilmour se Skotskem mají jistotu postupu do play-off po té co si zajistili druhé místo ve skupině.

USA vs. Mexiko 2:0

Christian Pulisic se gólově prosadil při svém návratu na mezinárodní scénu. Do dění utkání nastoupil z lavičky a po pěti minutách svého působení na hřišti si připsal gólový zásah do soupeřovy branky, díky této brance skončil stav utkání 2:0 proti Mexiku. Svému týmu tak zvýšil šanci na přímý postup na mistroství světa.

Anglie vs. Albánie 5:0

Anglie si ve Wembley připsala vítězství 5:0 nad Albánií, přičemž všechny góly padly v prvním poločase. Pro fanoušky Chelsea nebylo velkým překvapením, že Gareth Southgate vybral do sestavy naše, ve skvělé formě hrající, hráče Reece Jamese a Bena Chilwella. Mason Mount nebyl k dispozici kvůli operaci zubů.
Vynikající James dal o sobě vědět během prvních deseti minut, když skvěle zakroutil volný přímý kop, po kterém Harry Maguire z bezprostřední blízkosti poslal Tři lvy do vedení. James se také podílel na akci, která vedla ke druhému gólu, a to brzy poté, co Harry Kane opět udeřil hlavou.

Armando Broja, v současné době hrající v Southamptonu, kvůli svalovému zranění do utkání s Albánií nezasáhl.

Chilwell odehrál celý zápas, a přestože nebyl tak výraznou útočnou hrozbou jako jeho klubový kolega, předvedl bezchybný výkon a v defenzivní činnosti byl jen zřídkakdy prověřen.
Pokud se Anglie v pondělí vyhne porážce proti San Marinu, má jistotu účasti na mistrovství světa. I v případě porážky by druhé Polsko muselo doma vyhrát nad Maďarskem a překonat rozdíl šesti branek.

Moldavsko vs. Skotsko 0:2

Skotsko si vítězstvím 2:0 proti Moldavsku zajistilo účast v play-off. Steve Clarke zařadil dvacetiletého hráče do základní sestavy. Billy Gilmour setrval na hřišti do 85 minuty, kdy byl vystřídán Kennym McLeanem.

Dánsko vs. Faerské ostrovy 3:1

Andreas Christensen a Dánsko si připsali další vítězství. Dánsko, které už mělo jistotu prvního místa ve skupině, ve které hraje i Skotsko, pokračovalo v dokonalém tažení devátou domácí výhrou v řadě. Tým Andrease Christensena si hravě poradils Faerskými ostrovy, když zvítězili 3:1.

Itálie vs. Švýcarsko 1:1

Lídr skupiny C Itálie zažila doma proti Švýcarsku nečekané trápení. Již po 11 minutách probíhajícího utkání inkasovali gól po výtečné střele hráče Mohuče Silvana Widmera.

Za mistry Evropy nastoupili Jorginho a Emerson Palmieri a právě náš levý obránce, který je momentálně na hostování v Lyonu, se stal hlavní hrozbou v útoku. Po křižné přihrávce na Jorginha se náš aspirant na zlatý míč bohužel neprosadil, jeho ne příliš razantní střelu dokázal Švýcarský brankář pohotově zneškodnit.
Itálie vyrovnala ještě před poločasem, když se po volném přímém kopu bravurně prosadil Giovanni Di Lorenzo a rozhodčí Premier League Anthony Taylor gól po kontrole VAR kvůli ofsajdu uznal.

Zápas v Římě směřoval k remíze, než se Itálii těsně před koncem utkání naskytla velká šance na vítězství. Strčení do zad Domenic aBerardiho bylo posouzeno jako nedovolené počínání a Taylor, který si celý okamžik pro jistotu zkontroloval na videu, odpískal pokutový kop. K penaltovému puntíku se postavil náš hvězdný záložník, který bohužel poslal balón vysoko nad břevno mezi diváky. Stav utkání tak zůstal nezměněn a oba soupeři se rozešli smírně 1:1.

Brazílie vs. Kolumbie 1:0

Obránce Chelsea Thiago Silva byl kapitánem pětinásobných mistrů světa a v utkání proti Kolumbii se postavil v obrané řadě vedle Marquinhose. Thiago dirigoval svůj tým ke 12 čistému kontu v kvalifikačních zápasech. Brazílie vyhrála nad Kolumbií 1:0 a zajistila si tak jistou účast v Kataru.

Anglie U21 vs. Česko U21 3:1

Angličtí mladíci měli rušný večer, Conor Gallagher pokračoval ve svém působivém vstupu do sezóny a na hřišti Turf Moor předvedl další skvělý výkon za tým do 21 let. Famózní záložník opět nastoupil za svěřence Lee Carsleyho a byl důležitou postavou při druhém gólu proti České republice, když jeho prudkou střelu tečoval Anthony Gordon.

Anglie zaslouženě zvítězila a oživila své naděje na přímý postup na mistrovství Evropy. Zvýšila tak bodový náskok na čele skupiny o dva body před Čechy, kteří mají zápas k dobru. Gallagher, který svou energií a nadšením pomáhal od začátku udávat tempo zápasu, byl v závěru vystřídán.